Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vállazó ló? Többi lent.

Vállazó ló? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kaptam egy herélt lipicai fogatlovat átlovaglásra,mert nem ültek nagyon rajta.Körkarámban tanítgatom szépen sorra az alap dolgokra.Úgy érzem hogy a kanyarokat kicsit levágja a fejét kifordítja a külső oldal felé és a válla pedig belső oldalra megy.Nem igazán volt még feladatom ilyennel mert a lovam nem vállazik..Mit tudnátok ajánlani?Előre is köszönöm.
2013. máj. 2. 07:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt ajánlanám hogy bízd az átlovaglását hozzáértőre!

Egyébként meg belső állítás, nagyon aktív belső csizma.

2013. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát azt szokták mondani, hogy a kocsiló úgy fordul, ahogy a speiz ajtó nyílik... mivel a rúd mellett nem igazán van lehetőség hajlítgatásra...
2013. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok átmenet, sok hajlítás, lazítás az elején, illetve sok kézváltás, továbbá ami még fontos, az oldaljárásokat, tolódásokat szinte a legelején meg kéne neki tanítani.

Aztán állítások, vállat ki, vállat be, fordulat az eleje, hátulja körül gyakorlatok, farat ki, farat be, inkább csizma, mint szársegítséget kéne alkalmazni.


Egyébként az sem lehetett igazi fogatló, kérlek szépen az kocsis ló, de ebbe most inkább nem megyek bele...

Mindenesetre egy ló átlovaglása átlovagló vagy belovagló feladata, nem olyané, aki csak találomra kísérletezik, és névtelen emberek tanácsait fogadja meg, mert abból nagy gondok lehetnek...

2013. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot bár nem értem miért kell egyből letámadni az embert szinte azzal hogy mennyire hülye hozzá,mert nem ismeresz nem tudod a teljesítményeimet és hogy mit tettem le az adztalra már.Fantasztikus ez az előitélet! Olyan csikót lovagoltam be aki mai napig nagyon jól kezelhető,150cmt ugrik stb.,mert az én kezem alatt nőtt fel.Egyáltalán ezt a kérdést azért tettem fel mivel mert nem volt ilyenben még tapasztalatom..
2013. máj. 2. 21:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!