Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy haflingi ló milyen magas?...

Egy haflingi ló milyen magas? És egy felnőtt ember is lovagolhat rajta vagy csak gyerekeknek ajánlott?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést ha ötször nem tették eddig fel, akkor egyszer sem. Keress rá google-ben, rengeteg oldalt találsz róla. Kb 138-148 cm amúgy, alapvetően kétféle hafi van, a "zömök" meg a "filigrán", felnőtt is lovagolhat rajtuk, nem korfüggő, hanem súlyfüggő. A zömökebbek 60-70 kilót még elvisznek, a filigrán, telivéresek kevesebbet, de egyedfüggő, az adott ló egészségi állapota, fizikai kondíciója, marmagassága, szárkörmérete, övmérete (vagyis rámás, nagy lóról, vagy nyüzüge gebéről van szó) és temperamentuma (ha 25 éves, de nem tudod visszafogni akkor ne ülj rá, mert megindul és tönreteszi a saját lábait) befolyásolja, valamint a lovas mérete, képzettsége. (Nehezebb lovas is lovagolhatja ugyanazt a lovat, ha jobban lovagol, nem pattog a hátán)
2013. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A haflingi kisló (kisló: 120-148 cm között), mivel tömeges, erős csontozatú állatról van szó, vígan elbír felnőtt embert is, amíg az nem 180 kg.
2013. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem van egy eladó kancám, külsőre olyan mint a hafi. De annál egy kicsit nagyobb és erősebb testalkatu. 100- 110kg súlyú lovast könnyen elvisz a hátán. A lényeg nem csak a súly ,hanem a lovagló tudás.
2013. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Már csak annyit szertnék kérdezni:Egy Walkaloosa hány kilóig bírja el az ember? Mondjuk nagyok jól tud lovagolni?: . Közepesen tud lovagolni?: .
2013. máj. 11. 08:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Na Walkaloosáról nem hallottam még, valószínűleg külföldi lovas könyvből szedted, nézz utána a neten, de garantálom, hogy Magyarországon nem fogsz találni. :)
2013. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi de a neten találtam mert mondták milyen jól néz ki meg minden!
2013. máj. 12. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4332946-egy-wa..

Egyébként ha utánaszámolsz, ez a ló sem egy bivaly nagydarab, nyilván nem tennék rá 120 kg feletti embert, de az akkor nem jól, hanem NAGYON jól tud lovagolni, profi ülése van, az a minimum, és ekkor a ló is a nagyobb és tömegesebb változat, már ha beszélhetünk egyáltalán változatról, szerintem még kialakult fajta sincs, egy forintot nem adnék egy kísérleti ló behozataláért.

2013. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!