Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehetne tenni hogy több...

Mit lehetne tenni hogy több önbizalmam legyen?

Figyelt kérdés

Szerintetek mit tehetnék? A lovammal másfél éve kezdtük el az ugrást,én 6 éve lovagolok,de 3 éve komolyabban,és 1 éve rendes edzőnél.És rajtengedély vizsgára készülünk nyár óta,de télen eléggé visszaestünk,volt pár esésem,nagyon elkezdtem félni,teljesen belémrögzült az.hogy ha akadály jön,a ló félremegy,vagy megáll.Másfél hónapja nem volt egy olyan edzésünk se,ahol ne ment volna félre legalább 10×.Ez az én hibám,mert annyira féltem,hogy lerángattam a lovat.Az utóbbi 1 hónapban kezdtük összeszedni magunkat,tegnap már volt egy edzésünk,ahol egyszer se állt meg,vagy húztam le.A lóról tudni kell,hogy nagyon ilyedős,főleg új helyeken,és kell neki a bíztatás..Én pedig kezdem teljesen elveszteni az önbizalmam.

A másik..: mikor lovagolok,ugy érzem hogy szörnyen rondán ülök,nem tudok ülni,a kezeimet mindig rosszul tartom,vágtában se tudok szépen ülni,de a FŐ GOND az,hogy ügetésben,vágtában,de főleg tanügetlsnél állandóan mozog a lábszáram..tanügetésben szörnyen mozog..levan nyomva a sarkam,szorítok vádlival,minden,de nemtudok vele mit csinálni..ha meglátnak a vizsgán kb kiröhögnek...


2013. máj. 12. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
én csak azt nem értem, hogy ha ennyire rettegsz és ahogy olvasom soraid a ló sincs oda az ugrásért, miért olyan fontos neked, hogy ugorjatok? miért szeretnél versenyezni? miért nem élvezed, hogy van egy lovad, jársz vele terepre és veszel néha edzést, hogy az ülésed is jobb legyen és a ló se kanászodjon el. nem kell mindenkinek versenyezni, boldog közös éltetek lehet hobbi szinten is!
2013. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tegyen vissza az edződ futószárra, ott csatoljátok le a kengyeleket, és tanügess sokat, ez remek ülés és bizalomjavító egyszerre. Eztán jöhet a vágta, a kengyel nem kell ehhez sem, mert nem attól leszel biztonságban egyrészt, másrészt így a comboddal fogsz kapaszkodni, és szép lassan megtanulod függetleníteni a kezed (eleinte kapaszkodhatsz, hiszen félsz, és ez biztonságérzetet kelt, majd először az egyik, utána a másik kezed tedd csípőre, aztán egyszerre, stb).


A másik, ha a ló megáll, vagy kerül, az lovashiba, és amíg ez rendszeres, addig nem biztos, hogy vagy olyan szinten, hogy rajtengedélyre készülj. Nagyon sok idomítóedzés kéne, szerintem meg is célozhatsz egy díjlovas rajtengedélyt, utána következő cél egy ugró - az ugráshoz nagyon képzettnek kell lennie a lónak és a lovasnak is idomításban, ráadásul az idomítóedzések révén lehet a ló idegrendszerét is edzeni, elérni, hogy a ló megtanulja, ha lovagolnak rajta, a lovasra kell figyelnie, nem arra, hogy két méterrel odébb épp szétlő egy traktort egy tigristank. Ha van rá mód, heti 1-2× menjetek ki közösen terepre.

Illetőleg ha a ló már megszokta, hogy ugrás előtt megy, amerre épp gondolja, és már csak szívózásból sem megy rá, edződ üljön fel, és beszélgessen el a fejével.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4252643-mi-az-..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4254967-lovam-..

2013. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A ló az ugrik,meg szeret is,és a szívem mélyén versenyezni szeretnék..
2013. máj. 12. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondom, kengyel nélkül tanügess és vágtázz sokat először, mert így fejlődik az ülésbiztonságod és a bizalmad a ló irányába. Eztán futószáron kicsit könnyűügess és csinálhatsz könnyített ügetést is, még mindig kengyel nélkül, ezt csak módjával, mert megterhelő tud lenni :)

Aztán sok idomítóedzés mindkettőtöknek, aztán térjetek rá az ugrásra komolyabban, legyél türelmes, magaddal és a lóval is, mert csak az idő fogja oldani a félelmet és a tapasztalatok.

Ha úgy biztonságban érzed magad, vegyél gerincvédőt, vagy lovaslégzsákot...

2013. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget,így fogok tenni!:)
2013. máj. 12. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!