Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meger 300. 000 forintot?

Julianna24 kérdése:

Meger 300. 000 forintot?

Figyelt kérdés

[link]



(Tenyleges hozza ertok valaszat kernem)



2013. máj. 17. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Kocsizásra kellene?Mert nem írja ,hegy be lenne lovagolva.Ha kocsizásra kellene akkor szerintem megérné.De ha hátasnak akkor nem ajánlom!Sok idő,pénz mire teljesen be lenne lovagolva.
2013. máj. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Eléggé túlnőttnek tűnik a fara nekm, de lehet a kép hibája is, sajnos ilyen hirdetésekben ritka a rendesen beállított kép. Arab félvérhez képest elég böhöm, magamtól sodrotnak mondtam volna. Küllemre sem extra, bár elvileg arab, de nincs kondiban, elég csúnya a fara is, bár lehet, hogy ennek jót tenne a munka, szebb lenne. A színe nekem személy szerint nem tetszik, én nem vennék ilyet, de lehet, hogy másnak igen. 4 évesen kocsizik, az szép, de vajon mennyire, hogyan van kiképezve, mióta kocsizik, van-e rendesen patkolva hozzá? Mindenesetre ha van helyed, ahol tudod tartani a csikókat még 3-4 évig, és ki tudod az anyát és csikóit is képezni, akkor 300000 Ft 3 lóért nem rossz. Bár gondolom papírjuk, oltásaik nincsenek... Érdemes lehet telefonon beszélni a tulajjal, megnézni, kipróbálni a lovat. Ezek fontosak:

-Van-e lóútlevele az anyának, a csikónak?

-Származási lap?

-Fed.jegy a csikóval? (Bár ez meg az előző nem hiszem, hogy van, nem gondolom, hogy lótenyésztő, inkább csak összejöhettek a csikók a szomszéd csődivel)

-Mióta kocsizik?

-Lovagolják?

-Patkolva van? Mind a négy lábra?

-Oltásai vannak? És a csikónak?

-Állatorvos mikor látta? A csikót látta? Vemhességi vizsgálatot végzett? (Ikervemhesség?)

-Féreghajtózva mikor voltak?

-Hogyan tartja őket, ezt érdemes személyesen is megnézni, ha térdig áll egész nap a trágyában, az nem jó.

2013. máj. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Áh ezért a lóért nem adnék 200at sem. Korán munkába fogott arabszor valami sodrott, ráadásul megint vemhes. Hova teszed a csikóit? Meg szerintem a lónak nincs semmilyen papírja, talán az oltás sincs rendben. Ráadásul 4 évesen már a második csikóját várja...

Ennyiért már kaphatnál belovagolt lovat melynek legalább lóútlevele van.

2013. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Igen,termeszetesen kocsis lovat keresek,hat 3 lovat eltudnek helyezni,nem is arrol van szo hogy nem,en az ar miatt kerdeztem.
2013. máj. 17. 21:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem írja, van-e papírjuk, ez a ló biztos, hogy annyira keverék, hogy leírhatatlan, a kiállása nem a legjobb, az a csikó, amivel most hasas, már jó lehet kocsiba, mivel sodrott lesz, ő maga maximum könnyű igás, de amíg hasas, illetőleg fiatal csikója van, addig nem dolgoztathatod, a csikókat pedig bő 3 éves korukig csak tartod. Ez így egy az egyben nem ér 200 ezret sem, ráadásul nem a legjobb a kép minősége, de kiállása, külleme engem nem győzött meg sem az anyánál, sem a csikónál, illetőleg az anya kocsishoz képest elég alulizmolt...
2013. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor mashogy fogalmazok nem kell hatas lo,sem verseny lo,sem fajtiszta.Az a lenyeg elbirja a szenat,a zoldet ennyi.en nem akarok versenyezni.Azoknak akiknek mondjuk 500.000 forintos lovuk van,kikepezve meg minden annak jo hogy nem kell.A keverek mindenbol erosebb szivosabb celnak megfelel.Neztem mas lovakat is nem hinnem hogy ez olyan sok lenne a 2 csikoert,meg a loert.
2013. máj. 18. 07:14
 7/10 anonim ***** válasza:

2 csikóért és egy lóért talán nem sok, bár én nem adnék érte 300at. De így kép alapján nem igen lehet megállapítani, mert egy árva szót sem ír a hirdető arról, hogy milyenek például a lovak lábai. Én azt ajánlom, hogy csak olyan lovat vegyék aminek jók a lábai, egészséges és nincsenek rossz szokásai. Szerintem menj el és nézd meg a saját szemeddel őket, és vigyel egy állatorvost is!!! Mindenképpen megéri fizetni az állatorvosnak pár ezer Ft-ot, minthogy később derüljön ki valamilyen betegség, és fizetni azokért több százezret.

Ha egészségesnek találja az állatorvos őket és kipróbálás után is tetszik neked, engedelmes, akkor vedd csak meg, de feltétlenül próbálj meg alkudni az árából.

2013. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

"Akkor mashogy fogalmazok nem kell hatas lo,sem verseny lo,sem fajtiszta.Az a lenyeg elbirja a szenat,a zoldet ennyi.en nem akarok versenyezni.Azoknak akiknek mondjuk 500.000 forintos lovuk van,kikepezve meg minden annak jo hogy nem kell.A keverek mindenbol erosebb szivosabb celnak megfelel.Neztem mas lovakat is nem hinnem hogy ez olyan sok lenne a 2 csikoert,meg a loert." - én ezt értem, azért írtam, hogy nem tudod használni a lovat egyelőre semmire. A két csikót 3 éves koráig tartod, attól, hogy nem hátas lesz, 3 éves koruk előtt kocsizni sem fogsz velük, max befogod az anyja mellé, de úgy, hogy lóg a hám, tehát valós terhet nem húz.

Az anya szintén nem kocsizik amíg hasas, és addig sem, amíg a második csikóval hasas.

Ha nincs oltása, akkor belepusztulhat az ellésbe a csikóval együtt, azt, hogy van-e oltása, lóútlevél nélkül nem tudod ellenőrizni, a tulaj meg mondhat akármit, hogy persze-persze, be van oltva. Nem fajtatisztasági bizonyítvány kell, mindegy, ha nullás sütése van, csak legyen valami lenyomozható papír arról, hogy be van oltva (pl. herpesz ellen), mert kifizetsz 300 ezret, aztán ott maradsz egy egy éves csikóval, meg két elpusztulttal, az nagyon ciki.

Az anya szerintem korán lett használatba véve, 3 éves kora előtt, viszont az izomzata akkorra fejlődik ki és erősödik meg teljesen, ha az előtt veszik munkába, az ahhoz vezet, hogy bőven idejekorán tönkremennek a lábai vagy a háta.


Ezért mondom, hogy így, ennyi alapján én távolságot tartanék ettől, mert 200 ezerért veszel bőven olyan lovat, amelyiket egyből tudod használni, és vígan elkocsizik neked, én ettől így, ebben a formában tartanék.

2013. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Az anya szintén nem kocsizik amíg hasas, és addig sem, amíg a második csikóval hasas." - szóval, és addig sem, amíg a második csikó szopik, utána pedig nagyon fokozatosan tudod munkába venni, nem szabad egyből bedobni a mélyvízbe és leterhelni, továbbá takarmányozni is úgy kéne, hogy most hasas, utána csikó van mellette, aztán fokozatosan átállítani a normál adagra majd...
2013. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link] - akkor már inkább ez, sokkal szebb kiállású, értem ezt úgy, hogy ez is hasas, de hidegvérű, engem jobban meggyőz, hogy komoly mezőgazdasági munkát is képes ellátni, vagy órákat kocsizik veled, ha kell; vannak papírjai, és a csikóhoz is van fedeztetési jegy, tehát nem csak úgy besikerült; szerintem kereken 400-ért el lehet hozni, vagy lehet belőle alkudni (pl. kérsz szállítást, stb).


Esetleg [link] magában; de egyből használatba is tudod venni.

2013. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!