Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik fajta lovat ajánlanátok...

Melyik fajta lovat ajánlanátok, amelyik hobbi és díj ló is, és gyerekek is lovagolhatják?

Figyelt kérdés
Milyen fajta?

2013. máj. 26. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyiket, egyedet kell nézni, a díjló rész az kiképzés kérdése, és olyan egyedet nézel, amelyiknek szép a mozgása, hogy gyereket elvisz-e, az is az idomítottság kérdése, meg a mentalitásáé, ez megint az egyed kérdése.


Általánosságban a kisbériek közül kerülhet ki jó díjló, de nagyon meg kell válogatni, hannoveri remek díjló, lipicai is (de ne a kocsis törzseket nézd akkor), furioso-north star többnyire jó választás, esetlegesen lehet szó frízről is, vagy valamilyen sportlóról, magyar félvérről, de ezek nem kimondottan fajtának számítanak, ezért nagyon meg kell válogatni őket.

2013. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Középkorú, nem telivérezett, nyugodt egyed, nem fajta. Hobbira jó a sodrott, díjlónak attól függ, milyen szintre. Fajtának mondhatok hannoverit, kisbérit, furiosot, holsteinit, magyar sportlovat, de egyént kell nézni. Magyar félvér is lehet, amit te keresel, bár ez elég tág fogalom, de vannak belőlük kifejezetten jók. (Ha komolyan gondolod a lóvásárlást, ismerek egy nyugodt, kezdő díjlovat, küldhetem a hirdetést)
2013. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Holsteini és egyéb sportló főleg ugrásra van szelektálva, hannoverinél nézik a mozgásszépséget is.
2013. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mégis, még mindig alkalmasabb díjlovaglásra egy ügetőnél, vagy fjordnál, kezdőbb lovashoz.
2013. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De mondjuk ő alkalmas díjlovat keres, nem "alkalmasabb"-at, egy ügetőnél közel bármi alkalmasabb, kivéve ,ha van rá pár éve, hogy kipofozza, a fjord helyett meg welsh pónit vesz, ha póniban gondolkodik...

Gyereklónak meg bármi jó, ez már egyed kérdése, az én ügetőmön eltötyög egy 4 éves gyerek is, a ló pontosan tudja, ki ül rajta, a kicsikre mindig vigyáz.

2013. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire jó egy díjlónak, ha egy gyerek "össze-vissza" lovagol rajta, húzza-vonja-rúgja.


(nem kell szó szerint venni, de egy gyerek már csak a méretei miatt se tudja úgy adni a segítségeket, ahogy egy díjló várja, vagy tudja...)

2013. máj. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedet kell nézni, nem a fajtát.

Ha hobbira kell, és gyerekeknek díjlovaglásra, akkor egy jó mozgású és jó természetű, nyugodt, könnyen kezelhető ló kell, amelyik nem ijedős, nem rosszindulatú. Ilyen egyedeket elég sok fajtában lehet találni, pl. magyar sportló, holland és német melegvérű fajták.

2013. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, mennyire gyerek, mert nem véletlenül vannak ifi bajnokságok, miegyebek, a gyerek is remekül meg tud tanulni lovazni egy bizonyos szintig. Kb. olyan szintre díjlovaglásban meg bármelyik ló elvihető.
2013. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
egy 15 éves gyerekről van szó,szóval nem egy 8 évesről!:)
2013. máj. 27. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Elküldtem priviben a pacit, akit mondtam, én őt pont 15 éves lánynak néztem, végül azért nem vettük meg, mert a lány 180cm testmagasságához picit kicsi volt a ló. :)
2013. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!