Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló lenne jó méretben?

Milyen ló lenne jó méretben?

Figyelt kérdés
160 cm vagyok 80 kg és azt szeretném tudni hogy minimum hány cm-es ló lenne jó nekem?Jelenleg nem gondolkozok ló vásárlásban.Melyik lenne az a faj(minimum)amelyik elbírna engem símán vágtában is és nem "roskadna" össze,nem menne tönkre a lába?.
2013. máj. 30. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Kicsi, de mokány ló lenne ideális, mint egy robosztusabb haflingi, hucul. De függ a céltól is, ha díjlovagolni, díjugratni akarsz, akkor ne hafit vegyél, hanem egy nagyobb, erősebb alkatú sportlovat.
2013. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akkor megy tönkre a lába, ha az elejére ejtve hagyod közlekedni, és nem lazítod el, hanem a beejtett hátán pattogva utazol, de akkor meg édesmindegy, milyen fajta.


165 centi körüli lóban gondolkodnék, nem a legvékonyabb fajtákban, tehát pl. nem ügetőt vennék (bár az is elbírna ha arról van szó), de a kislovak közt is lehet találni jót, pl. egy haflingi már elvisz simán.


Magyar félvér, kisbéri, furioso, nónisz, attól függ, mire szeretnéd "használni", illetőleg amúgyis egyedet kell nézni, nem fajtát.

2013. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 FannaL ***** válasza:
Fjord, hucul és haflingi, kisló is simán elbírna,. Melegvérű: Nagyobb lovak(persze ne a hájtól legyen nagy,175 cm marmagas. kb.) És ne az a tipikus ugró ló legyen, hanem nagyobb. Vagy esetleg sodrott és hidegvérű is lehet. :)
2013. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 FannaL ***** válasza:
Ja igen és persze a Nóniuszt sem hagynám ki a sorból.
2013. máj. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én is 165 cm-es minimum marú lóra gondoltam,(de szeretem a kissebeket)csak nem tudtam mennyire lehet kisebb paci mert én imádom a fjordokat,és a haflingikat is de viszont nagyobb pacit szeretnék de ha tqalálnék a jövőben nekem való kisebb pacit annak is nagyon örülnék. :D
2013. máj. 30. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
vagy ott a quarter, ha a kisebbeket szereted, azok is elbírnak, gondolhatod, hogy a cowboyok java is van 80 kg... persze attól függ mire használnád, mert ugrásra, díjlovaglásra nyilván találsz alkalmasabbat is.
2013. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem,semmi sportot nem szertnék csak hobbinak.
2013. máj. 30. 23:49
 8/9 anonim ***** válasza:

hobbira egy quarter rém drága, magyar félvér vagy nóniusz viszont remek választás lehet, sőt, általában mindkettő gond nélkül be is fogható, ha a helyzet úgy kívánja, szóval elég univerzálisak is (a nóniusz biztosan, a félvér meg attól függ, mi van benne, de nyilván úgyis egyedet kell majd nézni).

A haflingi jó választás lehet még, ugrani nem igen tud, és elég makacs jószágok tudnak lenni, de ha sikerül összebarátkoznod vele, remek hátas.

2013. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Valletta ***** válasza:
A fajták amiket írtál, nyugodt szívvel terhelhetőek a fenti súllyal, ez nem a marmagasságon, hanem a tömegességen, a ló felépítésén, típusán múlik.
2013. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!