Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok jó lovastáborokat,...

Tudtok jó lovastáborokat, ahol lehet tereplovagolni?

Figyelt kérdés

Olyan nyáritábort keresek, ami a tereplovaglásròl szól nagyrèszben. Lehetőleg szép helyen legyen, pl. Bükk, Mátra, Cserhát. Napi 2 óra lovaglás, nem rossz lovak, kultúrált környezet. Max. 45 000 Ft. A legfontosabb a tereplovaglás. Ismertek hasonlò helyeket?

Köszönöm a válaszolat. :)



2013. jún. 1. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze. Ölemben lehet a legjobban szerintem, napi 2óra simán mehet, ingyen.
2013. jún. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Célzottan terepes tábort ritkán szerveznek, mert a táborokba nagyon sokszor mennek kezdők, vagy legalábbis nem terepkész emberek, és nincs annyi ló, hogy egyszerre elmenjetek terepre X ember, a többi meg futószárazzon, esetleg a maradéknak egyidejűleg egy másik pályán másik edző elkezdje az egyéni vagy osztálylovaglást szabadszáron... Illetve van, ahol így megy, de ott meg az oktatás 0 sokszor, mindegy, ha életedben nem láttál még lovat, az se gond, egy nap alatt a ló "mindenre megtanít" terepen, ha túléled, ha meg nem, akkor minek jöttél ló közelébe...

Viszont célzottan ilyen hétvégi tereplovaglások, stb. mindenhol szokott lenni, hogy kimentek akár 1-2 napra X összegért (jó lovardában mondjuk soha nem visznek ki,ha csak úgy odaállítasz, hanem előbb megnézik bent, stabil-e az ülésed, stb). Viszont így el lehet menni rövidebb-hosszabb túrákra, van, ahol hétköznap is, valami hosszabb lesz a Bükkben is, de nem értettem pontosan, mikor páran beszéltek róla.

45 ezerből több ilyen is simán kijöhet!

2013. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, tudok. Mennyire tudsz lovagolni? Ha nagyon jól, akkor Szőlősardó, Hucul lovasudvar. Keress rájuk, napi 8 óra nyeregben, terepen. Voltam náluk, szuper. Bár elég drága, úgy tudom, 60-80ezer Ft körül van. Kezdőbbeknek is tudok tábort, de egészen kezdők szoktak oda menni, délelőtt oktatás karámban, futószáron/osztályban, délután sétaterep. Jobb lovasok általában heti egyszer ügetős terepre is mennek, vagy ha nagyon jók, akkor vágtáznak is. Ez napközis jellegű, Óbudához közel, 30000 Ft/hét. Ha érdekel, tudok részleteket mondani, ha a kettő közt vagy, tehát nem érzed azt, hogy egy 3-4 éves hucul csikón 8 órát lovagolj, de nem is vagy teljesen kezdő, akkor is a második tábort javaslom, inkább kevesebbet, mint többet, de tényleg nem tudom, mennyire tudsz lovagolni.
2013. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! Egy hetes táborba szeretnék menni, hiszen alföldről mennék fel, a sok út úgy éri meg, ha 1 hétig maradok. Nem vagyok profi, ugratni sem tudok. Lépés, ügetés jól megy, vágta is megy szabadon, könnyítve is, de nem tökéletes. Én is láttam 8 órás terepeket honlapon, de szerintem én még nem vagyok azon a szinten.

Természetesen nem baj, ha van karámos munka is, viszont terepre is menjünk ki a 7 napból legalább 5-6szor.

Utolsó: érdekelnének a részletek. :)

2013. jún. 2. 16:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Börzsöny, Királyháza (kezdőknek is, terep):

[link]

2013. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Bükkszentkereszten az Oroszkúti lovastanyán ilyen a tábor. Ha már biztosan ülsz mindhárom jármódban, akkor nagyon élvezni fogod, napi 2x lovaglás terepen. Olyan 30 E körül van egy hét, vagyis kb. ennyi volt még jó pár évvel ezelőtt, azóta lehet, hogy emeltek.

[link]

2013. jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!