Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az a félfelvétel, mikor...

Mi az a félfelvétel, mikor használják, hogyan kell?

Figyelt kérdés
Az edzőm mindig azt mondja, csináljak félfelvételeket. De nem értem, mi is az, és ő nem tudja rendesen elmagyarázni, hogy megértsem. Tehát hogy kell csinálni, és mire való?

2013. jún. 1. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__3812943-felfel..


Itt leírta Gabka elég jól, nem ismételném meg, illetve a link sem rossz... De amúgy az se egy jó edző épp, aki nem tudja értelmesen továbbadni, mit csinálj, csak csináld...

2013. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Valletta ***** válasza:

Az ilyen nem edző, ha még a lovaglás legalapvetőbb fogalmaival sincsen tisztában, vagy nem képes azt elmagyarázni.


A félfelvétel lényege, hogy előrehajtó és felvevő segítséget egyaránt alkalmazol a lovon, egy időben. Próbáld ki tanügetésben: zárod a csizmád, meghúzod (előretolod) a derekad, de a kezedet mozdulatlanul tartod, mintha a lovat meg szeretnéd állítani. Ha érzed, hogy a ló lelassul, csizmával hozzáhajtasz, hogy ügetésben maradjon.


Félfelvétel vezet be minden úgy gyakorlatot, jármódváltást, illetve a ló súlypontját némileg hátrébb helyezi.

2013. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom, nem jó edző, de egyelőre nincs jobb, és még mindig jobb, mintha egyedül próbálkozok, mert nagyon szeretem a lovamat, de egyedül nem bírok el vele, és bármilyen edző segítség már. Ő nagyon jól lovagol, néha felül rá, és jó lovas, csak oktatni nem igazán tud. Elmondja, hogy mit csinálok rosszul, vagy jól, de nem tud magyarázni. Köszi a válaszokat, most már sokkal tisztább, holnap kipróbálom :)
2013. jún. 1. 21:29
 4/4 Valletta ***** válasza:
Esetleg ha szeretnéd jobban megérteni a lovaglás működését, ajánlom A jól képzett lovas című könyvet, mert ha korrekt munkát szeretnél végezni a lovaddal (és szeretnél elbírni vele), elengedhetetlen, hogy megérts legalább az egyszerűbb összefüggéseket. Én úgy érzem, hogy az edződet kb. ki is váltaná. :)
2013. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!