Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak a patájával?!

Mit csináljak a patájával?!

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy hónapban azt vettem észre hogy a lovam patája több helyen is beszakadt. Nem csak a pata élénél hanem a nyír mellet is kezd néhol felválni. Van amikor nem teljesen szakad le hanem csak beszakad és lóg ott (nyír mellet). Nincs rajta patkó, de 8 hetente körmölve van. Félrideg tartásban tartjuk. (Táplálkozás nem tudom mennyire számít, de napközben legel és este-reggel kukoricát kap. Éjszakára szénát is.)Többnyire száraz talajon áll(beállóban szalma van.)Ha vizes a fű nem legel és több szénát kap. Viszont ha sár van nem nagyon tudunk mit csinálnak és akkor sáros talajon is állnak. A nyírja nem rohad, de ismerősöm javaslatára hetente kétszer befújom nyírrothadás-elleni spray-vel. És hetente egyszer bekenem patazsírral. Nem fájlalja a lábát és nem is sántít. Lehet hogy túl száraz a patája? Vagy nagyon puha?

2013. jún. 2. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kukorica disznó kaja, nem lónak való, ha csak nem valami különösebb célt szolgál(pl.hízás).

Ha jár hozzá kovács akkor érdemes az ő véleményét kikérni , majd esetleg az állatorvosét is, bár ha nincs semmi komolyabb, akkor felesleges. Értem ezt úgy hogy ha nem fáj neki, és semmiben nem akadályozza (tud tőle dolgozni,járni stb... ), akkor nem kell kétségbe esni.

2013. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 FannaL ***** válasza:
Patazsírrqal csak akkor kend be ha előtte be volt ásztatva a patája, amúgy meg kiszárítja de rohadtul+száraz(feltehetőleg kemény talajon járkál).= pataszárazság, és utána repedezés. Ha sár van a pata teleszívja magát és utána be lehet kenni, vagy eg pocsolyába beleállítod.
2013. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, szárazon nem szoktam neki bekenni. Igazából nem gátolja semmiben, ugyanúgy lehet vele dolgozni is. Ha jön a kovács akkor feltétlen megmutatom neki. Akkor attól független hogy mit eszik? Mert olyat már hallottam hogy a ló nem ehet lucernát, mert bedagad a lába (igaz nem a patája...)
2013. jún. 2. 18:35
 4/11 anonim ***** válasza:

A leírás alapján egyszerűen leválnak az elhalt részek, ez normális. Valszeg erős a pataszerkezete ezért válik le darabokban.

Nyírrothadás ellen ne fújogasd ha nem rothad a nyír, mert értelmetlen, másrészt meg nem a sártól rohad be a pata, hanem a trágyalétől.

Kukoricával ne etesd, mert csak hízlalaja és fűti, lónak zabot vagy árpát adunk.

Vizes füvet ha megszokja ugyanúgy ehet, nem kell azért bezárni mert esett.

2013. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lucernát se nagyon egyen, mert nagy a fehérjetartalma, míg a lónak relíatíve igen kicsi az igénye. Ugyanezen okból nem kap búzát se. Magas fehérjetartalom kizáról megterhelő munka, vemhesség vagy szoptatás esetén kell, akkor is mértékkel.
2013. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 FannaL ***** válasza:
A vizes füvön lehetnek férgek, amik a nap hatására elpusztulnak.
2013. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Lucernát nem szokott kapni.
2013. jún. 2. 19:11
 8/11 anonim ***** válasza:

A kukorica hízlalja, vágó előtt szokták vele teletömni, vagy ha valamitől lefogyott, de nagyon fűti is, ömleni fog róla a víz álltó helyében a legelő közepén is nyáron...

Tört vagy roppantott abrakot kéne neki adni, lehetőleg zab, az a legjobb, közepes energia és fehérje tartalma miatt ez a legjobb. Adható árpa, ezt zúzottan érdemes etetni, mert úgy könnyebb emészteni, az energiatartalma magasabb... A kukorica is adható, végső esetben, hihetetlenül gazdag energiatartalma van, törve vagy darálva etetendő, de nagy mennyiségű felvétele többféle betegséget is okozhat.

Az abrakot napi 3-5 alkalommal kell etetni, különben gyomorfalrepedést okozhat.


Amúgy szerintem semmi baja, ne fújkáld, felesleges, majd a kovács nézze meg valamikor azért.

2013. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet száraz a patája, kicsit kend gyakrabban patazsírral. Kukoricát felejtsd el, zabot neki! A mi lovunk éjjel nappal kint van és legel amikor akar, nem zavarja a vizes fű. A nyírrothadás tényleg a trágyalétől van nem a sártól, szóval attól se féltsd a lovad.Lehet a kovács jöthetne kicsit gyakrabban, mikor mezítláb volt a lovunk hetente jött a kovács körmölni, patkónál6-8 hetet szoktunk várni. Amúgy meg kérdezd meg a kovácsod.
2013. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor áttérünk a zabra.(Kukoricát azért kapott mert a volt gazdája mondta hogy tavasszal és nyáron mindig ezt kapott és adjunk mi is kukoricát neki) A kovács jövőhéten fog jönni akkor megbeszélem vele hogy szerinte kell-e gyakrabban jönni körmölni.
2013. jún. 9. 12:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!