Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha 3 éves kor után heréltetem...

Ha 3 éves kor után heréltetem ki a lovat, akkor még elveszhet a "mén jellege" külsőre?

Figyelt kérdés
azért kérdezem a külsőt, mert jellemileg most sincs semmi baj vele, teljesen normális, csak szeretném ha a többi lóval lehetne. Csak félek, hogy a nyakas kis kinézete elveszne valamennyire...
2013. jún. 3. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha már kialakult a "csődörös külseje", akkor meg is marad.
2013. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem fejlődik visszafelé egy ló sem.a herélt lovak a herélést követően még nyúlnak egy kicsit ha erre voltál kíváncsi az enyém 175 cm-es marnál állt meg.

lovanként változó de a jellegét nem fogja elveszíteni.

2013. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak azért érdekelt, mert nem is láttam még heréltet ilyen alkattal, mint ami a csödiknek van, és nem hinném, hogy mert csikóként herélték volna ki mindet:S igen, azt tudom, hogy a csöves csontok megnyúlnak ekkor, de még 3éves kor után is?
2013. jún. 3. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:

3 évesen a ló még növésben van, 5-6 évesen már nem igen nő, de a dimenziói még változnak, a munka hatására is többek között.

A legtöbb herélt, mivel kimennek belőlük a hormonok, úgymond elpuhul egy kicsit a herélés után, ez természetes, de a herélt egy használati végtermék, ami a szüleit minősíti teljesítményével, eredményeivel, és nem önmagát (hiszen ezt továbbadni már nem képes), és így már nem számít a kiállása, külleme olyan mértékben, ezért általában nem is igen szoktak ezzel foglalkozni. Bármelyik versenyben egyenlőként indul úgymond, de egyúttal kielégítheti társas igényeit a többi lóval legelőn.

2013. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy csak akkor marad meg a csődörös fizimiska, ha 6-7 éves kora után heréled. mikor csődör csikóm volt megkérdeztem minden lóhoz értő embert, hogy mi legyen, meddig várja a heréléssel, mert nem szeretném, ha csökött lenne és mind azt mondta, hogy tök mindegy, hogy 1-2-vagy akár 4-5 évesen herélem, mert a csődörös külső miatt 6 éves koráig legalább várnom kéne, tehát akkor praktikusabb már 1-2 éves korában herélni, mielőtt ivarérett lesz.


(végül amúgy nem heréltettem, hanem eladtam csődörként a csikót)

2013. jún. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lehet én is meghagyom csődinek, azt sem szeretném, ha nagyon megnyúlni, mert én alacsony vagyok és gondot okozna egy nyúlánk ló:) meg hát baromi nyugis, így 3éves korára.. csak azért gondolkodtam a herélésen, hogy a többiekkel lehessen, hogy neki jó legyen. Amúgy ha 3 éves korára nem csődörös a viselkedése(pl kancák sem érdeklik) ez megmarad ez a tuéajdonság?
2013. jún. 4. 11:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, a csődör mindig kiszámíthatatlan, és az is marad. Láttam olyan csődört, ami "soha nem csődörözött", aztán egy nap levágta a lovast, megugrotta a sövényt, mert lószállítóról épp farolt lefelé egy sárló kanca... És akkor mondhatod a bérlovasodnak, hogy nem érted, sose csinált ilyet, ha ő meg ennek fényében szintén megbízott a paciban, épp csak eltörte a síp-, és szárkapocscsontját.


A másik, ha 6-7 évesen heréled, akkor egyes csődörös szokások benne maradhatnak, pl. csipked, vagy legelőn befedezi az összes kancát, illetve hát próbálja, de rendesen elkapja őket a marjuknál foggal, és be is akaszt nekik... Egyes csődörök jobb lovassal semmit se csinálnak, mások gyengébb lovassal se feltétlen, a többi meg van, hogy a jobb lovast is leteszi, vagy csúnyán kiszúr vele, ha épp olyanja van.

2013. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!