Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de nem tudok dönteni. A lovam megbetegedett (nem komoly, egy hónap alatt rendbe jöhet), és nem tudom, hogy lovagoljak-e addig más lovakon. Többen is vannak a lovardában, akik felajánlották nekem, és persze edzésre is el tudnék menni, de nem tudom, hogy fair lenne-e. Ti hogy döntenétek?
2013. jún. 12. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Kivel nem lenne fair? A lovadat nem zavarja, lovaglás mellett is tudod gondozni, simogatni stb. A többi lovas, ha felajánlotta a lovát és nem érzed, hogy baj nekik, szerintem elfogadhatod. Ha hiányzik a lovaglás vagy edzened kell, fogadd el.
2013. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi ezzel a probléma? Szerintem ugyanúgy lovagolhatsz más lovakat is, ha a sajátodat nem hanyagolod el. Nem fog emiatt megharagudni rád, vagy nem is tudom hogy gondolod ezt.

Kimész a lovadhoz ellátod, kezeled, lepucolod, (ha lehet) kicsit megmozgatod, aztán kölcsön lovat lepucolod, lovagolsz, lerendezed, a tiednek még gügyögsz egy kicsit és hazamész. Nem hinném, hogy emiatt szarul kéne érezned magad. Sőt örülj neki, hogy többféle lovon lovagolhatsz, hisz úgy nő a tapasztalatod, ha más lovakon is lovagolsz. Szóval én a helyedben elfogadnám ezt a lehetőséget.

2013. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is fogadd el az ajánlatot, lovaglás előtt/után szakíts időt a lovadra, de ez gondolom egyértelmű, biztosan nem fog megsértődni, mert más lóra ülsz fel :)

Te így edzésben maradsz, a lovaddal meg ugyan úgy tudsz foglalkozni.

2013. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
amennyiben a lovaddal a kapcsolatod nem egy romantikus szerelmi kapcsolat, szerintem nem fogja megcsalásnak venni! :D
2013. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minél több lovon ülsz, és tanulsz meg velük bánni, annál jobb, az sosem jó, ha egy lóval pöpecül bármit, egy idegent meg megközelíteni se tudsz.

A másik, ez nem egy házasság, a lovad nem fogja földhöz vágni magát, csomagolni és elköltözni, vagy kitenni téged otthonról. A ló alapvetően jobban élvezi, ha kint lehet a többi lóval legelőn, és elbolondozhat a saját kedvére, mint, ha nyereg alatt dolgoznia kell - bőven elég lesz neki, ha kint vagy vele, leápolod minden nap, ha bokszban van, vagy egyedül karámban, akkor futószáron egészségügyi séta, és annyi. Ami fontos, hogy ha nem dolgozik, akkor vedd (vetesd) vissza az abrakadagját, és kapjon több szénát, ha közben változatlan adagban nyomják belé a szemestakarmányt, az igencsak szúrni fogja a hátulját (azaz baromira tele lesz). Jutalmazni se jutalmazd, amíg nem dolgozik meg érte, mert a fejedre nő. Ezeket szem előtt tartva nem lesz neki semmi baja, én azon tűnődöm, hogy versenyezni kéne egy másik ló, amelyikkel néha elmehetnék, mert az enyém csak jobbra tud vágtázni (balra a hátulja üget - ügető lóról van szó, nem akarom megerőszakolni a kérdést, sokan már azt se hitték, hogy ennyire vinni fogja), amíg az enyém megkapja ami jár neki (minden nap kellemesen el van lazítva és átmozgatva), addig nincs itt gond. A gond akkor van, amikor ott áll a tied is, munkára készen, de azt mondod, hogy most 6 hétig rá se nézel, mert van itt egy szebb ló, amelyik okosabb is, meg minden... Nyilván a tied is lehetne "okosabb", ha megtanítanád neki ugyanezeket, de az olyan sok időőő... Inkább azzal a másikkal dolgozol... Na, az gond (és sajna ismerek ilyet), amíg nem erről van szó, ne érezd magad rosszul! :)

2013. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!