Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 6-7 órás túrán mire kell...

6-7 órás túrán mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Én csak résztvevő leszek, de ilyen hosszú útra még sosem mentem, csak 1-2 órás terepekre. Ételt kell vinni, vigyek egy hátizsákot? Nem lesz kényelmetlen? Tapasztaltabbak, segítenétek?
2013. jún. 12. 16:38
 1/6 anonim válasza:
Nos, vigyél egy kényelmes de ne olyan nagy hátizsákot amibe belefér min. 2liter víz.Aztán amit szeretnél bele rakni.De ne olyan sok dolgot vigyél ment nehéz lesz a táska.Lehetőleg száraz ételt vigyél :)
2013. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hátizsákkal lovagolni a legszarabb dolog a világon. Hidd el én lenyomtam egy 50est így és rémes volt, akárhogy kötöztem magamra, ügetésnél, vágtánál összevissza ugrált).

Ha lehet nyeregtáskába pakoljatok, neked max egy övtáskád legyen az nem annyira zavaró, ebben legyenek az irataid, pénz, telefon, esetleges allergia gyógyszer (kálcium bögölycsípésre). Időjárást is figyelni kell, ha előfordulhat eső, inkább legyen felcsavarva a nyeregre kötve egy esőkabát is. Mi úgy tervezzük az utat, hogy pár kocsma útba essen, így innivalót nem kell cipelni, max nyeregtáskába két fél literes vizet. (kocsmánál csapról újra lehet tölteni).

Aztán kaja megint más kérdés, ha nem tartotok nagy pihenőt, akkor legyen táskában pár szendvics. De az is lehet, hogy valaki kocsival visz utánatok kaját, így piknik jelleggel megálltok egy órára.

Erről a túravezetőnél tudsz érdeklődni.

Ha valami nem stimmel egyből jelezd, pl sántít a ló, észreveszed, hogy töri valami stb. Fújd be magad szúnyogriasztóval és naptejjel, mert nagyon meg tud kapni a nap. Ne rinyálj sokat, pl ha meleg van ne ismételgesd 5percenként, hogy de meleged van, mert az idegesítő.


A pihenők és az itatás rendjét a túravezető határozza meg.

2013. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha a saját lovaddal mész én azt mondom, bárki bármit csinál és mond, minden megállónál (6-7 órás túránál 2 megállás lesz biztosan) nyergelj le, nézd át a lovat, aztán fűcsomóval csutakold le nyereg helyen és nyergelj vissza. én voltam úgy 2x60 km-es túrán, hogy 9-en voltunk, csak én egyedül nyergeltem le minden alkalommal, mindenki tiszta hülyének nézett, viszont a 9 lóból csak 2 nem tört fel, az egyik az enyém volt!


azért írtam, hogy mindez akkor vonatkozik, ha saját lóval mész, mert ha lovardás lóval, akkor nyilván a túravezető mondja meg, hogy nyergelj-e le, vagy sem.

2013. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok. kicsit félreérthetően fogalmaztam. szóval nem az a lényeg, hogy lenyergelsz, átnézed, és rögtön vissza, hanem a pihenő alatt szépen meg is szárad a ló és nyereg nélkül pihen. aztán indulás előtt nyergelhetsz vissza.


meg még az jutott eszembe, hogy sokan úgy kötik ki ilyenkor a megállóknál a lovat, hogy ne legyen baj, hogy ne tudjon legelni. én inkább legeltetem a lovam arra a 20 percre és ott állok mellette, minthogy a kocsmában dajdajozzak a többiekkel.

2013. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kocsmát nem csak úgy lehet értelmezni, hogy kikötöm aztán dajdajozok. Ilyenkor megfogjuk egymás lovait, legeltetünk és csak 2 ember megy be és hozza ki a többieknek az italokat, max cserélünk azzal akinek wc-re kell mennie. Ha mindenki ivott, pisilt akkor megyünk tovább.
2013. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hát nálatok. nálunk meg mindenki dajdajozik (ami nem azt jelenti, hogy berúg, de pont tojnak a lovakra, csak magukra gondolnak, esznek-isznak-pisilnek-pihennek.


aztán esetleg odajönnek páran itatni, de addigra már a legtöbb lovat megitattam...

2013. jún. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!