Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha van egy 3...

Mit csináljak ha van egy 3 hetes csikónk akinek meghalt az anyja?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hívj állatorvost, aki ad tanácsot. felt tudod nevelni ha van elég kitartásod.Lehet kapni tápszert a csikónak a patikában, cumisüveget, és úgy etetni.Vagy esetleg kérdezősködj körbe hogy nincs e egy kanca a közelben aki nevelné a csikót.Lehetnek csodák!
2013. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod paci.hu is megkérdezni mert ott már olvastam olyat, hogy valaki lefagyasztotta a kancája tejét ilyen esetekre, és ott is tudsz pót anya után érdeklődni.
2013. jún. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2013. jún. 20. 15:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az nem, akkor tápszer, kecsketej, de pótmama, vagy kancatej lenne az igazi. 3 hetes az még nagyon baba, drukkolok neki, hogy életben maradjon. :)
2013. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nulla naptól neveltem fel csikót, csikótápszerrel. De ha azt akarod, hogy életben maradjon, akkor innentől néhány hónapra megszűnik a saját életed. Háromhetes csikó még minden órában eszik. Vagyis mire elkészíted a tápszert, megeteted a csikót, elmosod a cumisüvegét (nem is lesz egyszerű megtanítani neki azt sem, hogy a cumisüvegből hogyan szopizzon, ha eddig az anyjától evett csak), kezdheted készíteni a következő adag tápszer, hogy lehűljön, mire újra enni kér. Ebben az extrém melegben különösen figyelj a folyadékra!!!! Ilyenkor egy átlagos csikó akár félóránként is szopik.

Éjjel is pont ugyanúgy kell őt etetni, mint nappal, szóval felejtsd el, hogy aludni fogsz.

Az állatorvosunk azt mondta, amikor felneveltem a csikót, hogy még nem látott embert, aki ennyit tett volna a paciért, ezért szoktak az ilyen csikók általában elpusztulni. Nagyon nehéz menet lesz és máris késésben vagy, mert már rég konzultálnod kellett volna állatorvossal és megrendelni a csikótápszert. Nekünk késő este futár hozta Pestről anno....

Viszont amit nyerhetsz: egy csodálatos kapcsolat egy lóval! Nekem elég volt elkiáltanom magam a tanyaudvarban, a csikó (pedig 20 hektáron járt szabadon) azonnal rohant hozzám, bárhol is járt. Bármit megcsinálhattam vele. A sors kegyetlensége, hogy négyévesen egy nagyon ritka ellési komplikáció miatt kirepedt a méhe, menthetetlen volt. Az ölemben fogtam a fejét, mikor elment. Négy évet adhattam neki. :-(

2013. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettetek:)

Sajnálom a pacidat:(

2013. jún. 22. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!