Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy etessem meg vele?

Hogy etessem meg vele?

Figyelt kérdés
A lovam nem hajlandó megenni a takarmánykiegészítőt, amit az abrakhoz kell keverni. Elég húzós ára volt a takarmánykiegészítőnek, meg amúgy is szüksége lenne rá, hogy egye, szóval nem tudom hogy tudnám valahogy rávenni, hogy megegye. Ha belekeverjük az abrakba, otthagyja az egész abrakot, hozzá sem nyúl. Egész éjjel bent volt nála az abrak, és nem volt hajlandó megenni, mert bele volt keverve a takarmánykiegészítő. Egy fándli zabot kap, és napi 20 gramm lenne az adagolás, de így nem eszi meg a zabot, ha bele van keverve. Próbáltuk, hogy kevesebbet keverünk bele, de úgy sem ette meg. Megszagolta, és otthagyta az egészet. Mondjuk nagyon finnyás, mert a lócsemegéket sem hajlandó megenni, és ha az alma kicsit savanyú, azt sem. Tudtok valami jó módszert erre? Nem akarok olyan drasztikus lenni, hogy fecskendőbe vízbe keverni, és belenyomni a szájába, jó lenne valahogy máshogy rávenni.
2013. jún. 23. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer csak rá fog fanyalodni!Ha éhes,és nincs más kaja,megfogja enni.Amúgy nekem bejött az,hogy répát és almát karikáztam és belekevertem a számára nem kívánatos kajába.Mondjuk ő imádta az almát meg a répát.:D
2013. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nincs valami kedvenc csemegéje?abban kéne elrejteni.
2013. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hagyd előtte 2 napig, úgy hogy semmi más kajához ne jusson. Keverj bele 1 kanál mézet, azt szeretik, vagy add a kezedből neki. Esetleg belez ki egy almát és kanalazd bele a cuccot, hátha. De ne számíts nagyon sokra, "oda vezethetsz egy lovat a vízhez, de nem kényszerítheted hogy igyon."
2013. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kedvence az alma és a répa. Gondoltam rá, hogy valahogy belerejtem valamelyik belsejébe, de tuti ki fogja köpni ahogy ismerem. Azért megpróbálom hátha!
2013. jún. 23. 17:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Először ne az előírt adagot add neki hanem kevesebbet amennyit nem vesz észre és megeszi majd növeld az adagot és a végén már fel sem fog tűnni neki.
2013. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mézes megoldás szerintem is bejöhetne, és hagyd előtte nyugodtan. Szerintem minden ló imádja az abrakot és meg fogja enni előbb-utóbb. Próbáltál már fele mennyiséget mondjuk porrá zúzni és úgy belekeverni mézzel? Hátha így megenné

B.

2013. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mézet keverj bele, almát répát akár reszelheted is bele, úgy nem tudja annyira kiszemezgetni. Száraz kenyérre is teheted, ha azt megeszi, esetleg kenyérre cucc, cuccra reszelt alma. Vagy a fecskendős megoldás... Nekem egyszer kellett ilyet csinálnom, az otthoni saját müzlimből tettem bele, meg mézet. Simán megette úgy, lehet, hogy az cukrosabb, mint a lovaknak való zab, müzli, de figyelni kell, hogy olyan legyen csak benne, amit a ló is megeszik.
2013. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!