Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Alagi zsokéiskoláról/galoppsul...

Alagi zsokéiskoláról/galoppsuliról bővebben vki tud vmit?

Figyelt kérdés
Mik a felvételi követelmények? Hány éves kortól? Milyen végzettséget ad? Milyen a felvételi?( a lovasok.hu-s linket már láttam!)
2013. jún. 29. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Úgy tudom, 14 éves kor alatt nem mehetsz, onnantól simán. Zsoké leszel, más végzettséget szerintem nem ad, követelmények közt nyilván alapszintű lovastudás kell, mert ezek a lovak csak beülve vannak, és messze nem úgy viselkednek, mint egy tisztességesen idomított ló, ki kell tudnod ülni a vágtát, akkor is, ha a ló 50-70 km/h-val rohan, és rábakol, ágaskodik, csavargatja magát, négylábas talpasokat ugrik... Egészségügyi alkalmassági papír kell, ha jól tudom, a nélkül szóba se állnak veled, ennek tartalmaznia kell ortopédiai leletet, ilyesmit, azt hiszem, a sportorvos amit kiállít, azt elfogadják, de bővebben nem tudom, nagyon rég érdeklődtem utoljára ilyesmi felől.

A legbiztosabb amúgy, ha felhívod őket, vagy írsz nekik e-mailt, mert a legaktuálisabb tájékoztatást mindig ők maguk tudják adni :)

2013. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A felvételi kb annyi, hogy bemész elbeszélgetnek veled és fel vagy véve. Csak azért indították, mert nem volt munkalovas így meg van egy halom ingyencsicska. Az iskola egy kalap szar, olyan érettségit ad, hogy elhelyezkedni se fogsz tudni kb oylan gyenge. Volt olyan aki nem tudott lovagolni de megtanult a telivéreken. Sok köcsög bunkó ló ugyanilyen trénerekkel. Hajrá, ha ide akarsz kerülni.
2013. jún. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban jársz, ha valami rendes középiskolát végzel és emellett lejársz Alagra segtíeni. Hidd el, nem fognak elküldeni, ingyen munka mindig jó jön. Először szerintem csak bemelegíteni ültetnek fel, utána ha látják hogy oké, meg mersz is akkor kivisznek kentrézni. Ezek nem jól idomított lovak, de azért nem árt egy alap lovaglótudás és persze egy jó adag bátorság.
2013. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még azt hozzátenném, hogy barátnőm is így jár/járt ki, és nem sokára majd versenyen is indulni fog. Ő előtte már jó pár éve lovagolt, ugratott stb.
2013. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha komoly ambíciókkal rendelkezel, valóban elkötelezett vagy a galopp iránt (vedd figyelembe hogy kemény szakág, aki nem idevaló úgyis kihullik), akkor megpróbálhatod. DE amit elhallgatnak, amiről nem szól a fáma: NEM AD zsoké/munkalovas szakmát, mivel ilyen hazánkban nem létezik! Ezzel vertek át minket is, tavaly voltunk kilencedikesek. Valamint alapítványos, és az ígért felszereléseket sem kaptuk meg.

Akit érdekel a teljes sztori írjon Privát üzenetet! De bármilyen zsokésulis kérdésre szívesen válaszolok!

2014. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!