Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melankólikus típusú lóval...

Melankólikus típusú lóval tapasztalat?

Figyelt kérdés

Melankólikus

Ebbe a típusba nagyon nyugodt, de nehezen kezelhetõ lovak tartoznak, mert ellenszegülésre hajlamosak. Nem igazán tanulékonyak, megbízhatatlanok, büntetéskor is ellenszegülnek. Füleik gyakran eltérõen állnak, szemében sem láthatunk bizalmat. Az ilyen lovak mozgása lanyha.



a tanyán ahol lovagolok van egy ilyen lo. fajtáját nem tudom, valami sodrott.

tökéletesen ráillik a leirás,nyugis, igazábol alapjáratban nem sok gond van vele amig ápolod, meg felszerszámozod, kivezeted, teljesen készséges.

én 3x ültem rajta eddig, nekem jo tapasztalataim voltak vele de futoszáron gyerekekkel kihasználja hogy a gazdája nem meri megcsapni,és ellenszegül.


ma is agyonhajszolta alovat hogy lefárasszza és készséges legyen, és fel tudott ülni rá a ygerek minden gond nélkül. de ehez kemény büntetés jjárt. De még utána sem érdekelte a dolog, késöbb is máshol járt az esze.

A gazda nem szeret igy bánni vele de nem tudja hogy engedelmességre birni.ha 10szer büntetik 11x-re is beprobálkozik. Olvastam fent a jellemzésben hogy ez idegi tipus,de akkor ezekkel a lovakkal nem lehet semmit csinálni? Láthatoan nem érdekli a büntetés. vagyis érdekli mert ideges meg fél ha oylan van de utána ugyanolyan marad. nem lesz se jobb se rosszabb.


ha ez alap természet és nem lehet vele mit kezdeni miért vannak ilyen lovak? vagy ez nem fajta függö hanem lutri mit kapsz?



2013. jún. 30. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fajta, de még csak nem is jellemfüggő, egyszerű idomításbeli kérdés, ha a ló ellenszegül, felülbírál, akkor egyszerűen ő van rangban felül. Ha tapasztalt lovassal elmegy minden gond nélkül, akkor meg nem kell erőltetni, hogy gyerekeket iskolázzanak rajta, egyszerűen igényli a lovast a paci; kitartó és következetes edzéssel, idomítással persze lehet ezen is finomítani.
2013. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért mert a ló ilyen típus, még nem kell lemondani róla. Ezek a lovak általában a csizma-pálca segítségekre nem reagálnak megfelelően (ami elég nagy gond), viszont a szársegítségekre éppen ellenkezőleg elég érzékenyek. Saját tapasztalat: nálunk épp egy ilyen ló esetében az állatorvos a fogreszelést ajánlotta, ami sokat segített.

Először is, ha lehet ki kell vonni a lovat a gyerekek lovagoltatásából egy időre és csak tapasztalt lovas lovagolja. Szakembert is érdemes elhívni, aki felügyeli a lovas munkáját és időnként felül rá.

Tudom, hogy a legtöbben egy ilyen lónál türelmüket vesztve gyakran nyúlnak a pálcához. Ennek akkor van értelme, ha a ló jól reagál a koppintásra. Azonban ha nincs rá hatással vagy inkább kirúg miatta, akkor másik módszert kell keresni, ami felkelti a figyelmét: hátraléptetés, terepmunka, hajlítgatások...

Futószáron néha fel kell ültetni rá egy tapasztaltabb lovast, akinél gazda bátran meghatjhatja.

2013. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!


megkérdezem majd a tulajt erröl. de sajnos ebbe nem szolhatok bele, csak érdekelt a megoldás. fel fogom neki vetni de a többi sajnos rajta áll:(

2013. jún. 30. 22:50
 4/5 A kérdező kommentje:

a pálca jelenléte nekem sokat segitett a lovaglásban, igy ez hat rá. a csizmára kevésbé reagál, de mikor én ültem rajta rájöttem hogy rosszul ülöm meg ezért nem azt csinálta amit akartam. de ez egy jo idöszaka volt, láttam már a tulaj alatt is ellenszegülni pedig ö jol szokta megülni és készséges alatta, de van mikor rájön az 5perc..


nem lehet kirakni karámba se mert lebontja... konkrétan nekimegy és feszül amig le nem szakadnak a darabjai. olyan is volt hogy nyereggel a hátán addig furakodott hogy kibujjon két léc között h a nyerget is tönkretette és a karámot is tönkretette. dehát igy nem is lehet kint a többiekkel csak a boxba kuksol, meg persze lovagolják és kézen legeltetik. szoval mindig azt lesi hol tud kibujni a helyes dolgok alol.


lehet egyszer alattam is megzakkan ki tudja nem ismerem még annyira és nem is vagyok határozott lovas még.

2013. jún. 30. 22:55
 5/5 A kérdező kommentje:
amugy nem tom mennyire lényeges, western stilusban lovaglunk rajta
2013. jún. 30. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!