Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregalátét=Izzasztó?

Nyeregalátét=Izzasztó?

Figyelt kérdés
Tegnap néztem youtube-on egy videót a nyergelésről. És ott az én tudomásom szerint nyeregalátétet nevezte izzasztónak. Én eddig azt hittem, hogy az az a szivacs (mármint az izzasztó), ami a nyereg és nyeregalátét között vagy alatt van. Valóban egy és ugyanaz a kettő?

2013. júl. 6. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Van nyeregalátét ami az izzasztó is, van még szőr és zselé amit azért használunk hogy ne törje a nyereg a ló marját és kényelmessebb legyen neki.
2013. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A van olyan kifejezést javitanám.. ny.alátét=izzasztó.;)

Ki igy mondja ki úgy..

2013. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nyeregalátét az izzasztó maga, az a funkciója, hogy felszívja a ló izzadságát, nem az, hogy megizzassza, és megvédje ezáltal az izzadtságtól a nyerget. Ez alá semmi sem kerül, ami a nyereg és e közé, az pedig már más funkcióval bír, pl. a zselé jobban eloszlatja a súlyt a ló hátán, a nyeregemelők kicsit megemelik a nyerget, mint ahogy a neve is mutatja, stb.
2013. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!