Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni Klubbos (minősítő)...

Póni Klubbos (minősítő) versenyeken mennyire nézik, hogy milyen fajtájú a lovad?

Figyelt kérdés

Most amerikai foltoson lovagolok, és szeretnék vele versenyre menni (díjlovagló-minősítő). És hát, az amerikai foltos lovak nem épp díjlovaglásra specializálódtak, ennek ellenére nagyon szépen megy, támaszkodik... Szóval, szerintetek azért vonnak le pontot, mert nem díjlóval indulok, vagy figyelmen kívül hagyják, hogy a foltjaival kirí a többiek közül?

Válaszokat előre köszönöm!


UI.: aki esetleg tudja: hogyha én két lóval indulok két különböző versenyszámban, akkor igazítják úgy a rajtomat, hogy mindkét lovat be tudjam melegíteni, illetve lesétáltatni? Vagy azt mondják: "Hát sajnálom, oldd meg!!" Mert ha egymás után mittomén 10 perc eltéréssel indulok a második versenyszámban, akkor a másik lovat nem tudom bemelegíteni, a szabályzatban pedig az áll, hogy más a versenyzőn kívül nem ülhet verseny előtt a versenyző lóra...?



2013. júl. 13. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nézik a fajtáját, azt nézik, hogyan teljesít, bár díjlovas versenyeken nézik, hogy mennyire emeli a lábát, milyen stílusban közlekedik, milyen az összhang, a megjelenés, tehát egy dolog, hogy támaszkodik, de ha egyébként meg rohan, nincs lovaskontroll, és a támaszkodás felett egyáltalán a kiképzési skála sincs meg, akkor ott gond van. Bármilyen ló lehet eredményes jó lovassal, főleg, amíg nem S2 kategóriában indul - bő ML szintig minden lónak képzettnek kellene lennie, és ezt reprezentálni is tudni kell, ne aggódj.


Azt nem tudom, ezeknél hogy van, hivatalos versenyen elvileg 2 rajt között 1 órának el kell telnie, akkor is, ha egy lóval indulsz, ami adott esetben szerintem még külön rossz, mert addigra annyi idő nem telik el, hogy megérje leszerelni, annyi viszont igen, hogy újra kelljen majd melegíteni...

2013. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Múltkor szintén minősítő versenyen egy lóval indultam két számban, a két rajt között 20 perc volt. Ezek gondolom nem hivatalos versenyek, ezért vannak aggályaim. :/
2013. júl. 13. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Póni klubos versenyek tudomásom szerint nagyon korrektek, ráadásul Schaller Gáborék csinálják (többek között), akikről csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni. Szóval szerintem ne aggódj, semmiféle hátrány nem fog érni téged a lovad színe miatt, egyáltalán nem azt nézik.
2013. júl. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
PKs versenyeken sok tarka póni megfordul, sokszor shetlandikkal indulnak.... XP
2013. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem nézik a fajtát ! Csak azt hogy hogy alkalmazkodsz a lovad hoz es ő hozzád ! Persze próbáljak úgy csinálni de nem tudnak mindenkinek a kedvében járni . Nekem pl volt olyan hogy végeztem az egyik lóval es mar ültem is fel a másikra !!
2014. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!