Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Apam elcserelte a disznoit a...

Apam elcserelte a disznoit a ciganyokal egy lora. Semijen papirja nincs a lonak lehet ebol baj?

Figyelt kérdés
ugy ertem lehet h lopot a lo mert tenyleg nincs papir rola h kinek a tulajdona. Apam megis elcserelte. Most nalunk van a lo papirok nelkul. Lehet ebol bajunk? Szerintetek is hulyeseg volt ez az uzlet?

2013. júl. 13. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Mivel cigányokkal nem üzletelünk se semmi mást, ezért igen.

Talán csak akkor nem kell aggódnod ha már régóta ismerik egymást.

2013. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

adásvételit kellett volna minimum...

reszeljétek ki az alvázszámot és fessétek át :D

2013. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem ez az ?

[link]

[link]


Adásvételi mindenképpen kellett volna.

2013. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Adásvételit csak olyan lóra lehet csinálni, amelynke van egyedi azonosítója - sütés vagy chip, másképp cs.szheti az adás-vételijét, mert az úgy semmi.

"Eladó elad egy jobb láb csánkban kesely, bottal 162 cm-es pej kancát, mely állítása szerint 10 éves a vevőnek." - remek, megyén belül találok még 6 ilyet, mivel igazolja, hogy ők márpedig EZT a lovat vették meg?

Egyébként meg a lovat le kell süttetni, és lekérni rá az útlevelét, majd beoltatni, bár az útlevél tulajdont önmagában nem igazol (hivatalosan), de ez már elégséges okmány lesz.

2013. júl. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Cigánytól, kupectől nagyon óvatosan szabad csak lovat venni (illetve cserélni). Simán lehet, hogy lopott a ló. Kétes helyről származó, papír nélküli ló mindig rizikós, nagy bajotok lehet belőle, ha lopott!

Ha van a lónak sütése, akkor pedig hívjátok ki az erre megfelelő embert a Szövetségtől, hogy bediktálja a ló jegyeit és sütéseit, ezáltal az állat leellenőrizhető; és ha már úgyis kimegy ez a szakember, akkor a lekért adatok alapján sürgősen csináltassatok neki útlevelet.

2013. júl. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Be kell süttetni, és kérni neki útlevelet. Bár mostanában a chipp a nyerő, elvileg felváltotta a sütést. Szóval lehet elég csak chippeltetni, aztán kikérni rá az útlevelet!
2013. júl. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet a szomszéd faluból lopták.... Ha valakinek ellopták a lovát,odamegy hozzátok és rámutat,hogy az az ő lova,akkor elég erősen bizonyítanotok kéne,honnan van a ló. Amúgy meg cigánytól lovat?? Nincs ennél nagyobb hülyeség,lehet amikor odaadja még jónak látszik ,2nap múlva meg már sánta a ló,és semmire nem lehet használni
2013. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hat igen, igazatok van foleg az utolsonak. Mondtam apamnak h ne csereljen veluk de cs elcserelte. Am koszi a valaszokat!
2013. júl. 14. 11:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a kisebbik, hogy két nap múlva sánta-e, mert minimális hozzáértéssel lehet a legrosszabb kupectól is kifogni alkalomszerűen nagyszerű lovat - tényleges szaktudással meg nem csak kifogni, hanem magabiztosan rámutatni, sokszor a kupec maga se ismeri fel az igazi kincseket. De persze ettől még sokszor adódhat, hogy rásóz a tapasztalatlan emberre mindenféle selejtet, aminek van, hogy - a ló érdekében - már csak a vágó felé vezethet az életútja...


A másik dolog, ha a ló lopott, akkor azt vissza kell majd adnotok, kárpótolni titeket szerződés hiányában senki sem fog. Ellenőrizni kéne, van-e sütése (nyakon vagy nyereghelyen lehetséges, ritka esetben combon), illetve megnézetni, van-e chippelve. Ha egyik sincs, akkor chippeltetni kéne, és lekérni az útlevelét. Amennyiben semmi egyedi azonosítója nincs, ha lopott is, az előző gazdája sem fogja tudni igazolni, hogy az övé lenne.

Azt meg kéne állapítani amúgy, mennyi idős a ló, mit tud, stb., mert egy 19 éves totál nyers, származás nélküli lóval nem sok mindent lehet már kezdeni például.

2013. júl. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok. Azt kihagytam, hogy én ezt tapasztalatból írtam. Nálunk a lovardában 3 ló is kupectől van csere illetve vétel útján, természetesen papírok nélkül jöttek, és mindegyikről hazudott valamit, ami csak később derült ki... De mi csak jól jártunk, mert 3 szuper lóról beszélek, csak az észember kupec ezt nem ismerte fel. ;) A papírjaikat pedig egyben megcsináltatta a tulaj, ahogy leírtam: kijött a szakember, megnézte a sütéseket, beazonosította a lovakat, és nemsoká jöttek is az útlevelek.
2013. júl. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!