Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a jobb? Lent részletese...

Melyik a jobb? Lent részletesebben

Figyelt kérdés

Melyik nyereg a jobb?


1. [link]


2. [link]


3. [link]

4. [link]

5. [link]


Szerintetek melyik a jobb??Esetleg tapasztalatok is érdekelnek!



2013. júl. 19. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:

egyik rosszabb, mint a másik. ennyi pénzből használt nyerget vegyél! egy olcsó szintetikus nyereg pont 2 év múlva fog így kinézni:

[link]


ócska műanyag váz, ami hamar eltörik, szétcsúszik, a nyeregszárnyak leszakadnak.

2013. júl. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha komolyabban szeretnél lovagolni, én is a használt, márkás nyeregre voksolnék. Ha hobbira kell, a nagylovasból válassz. Nem ördögtől valóak az olcsóbb nyergek sem, nyilván illik rájuk vigyázni, de nálunk is van jó néhány tizenéves márkátlan nyereg, lovagoltatásra használjuk, nincs velük semmi baj. De szintetikusból ne vegyél gagyit, inkább a bőrnyerget válaszd, azt ha jól ülöd ki és vigyázol rá, sok évig tudod használni. Ha saját lóra veszed, nyilván vedd figyelembe a ló adottságait, ha több lovon is használod, esetleg nyitottabb markamrás nyerget keress, azt valószínűleg több lovon tudod kényelmesen használni.

Ha lehet, én is a márkás cuccokat szoktam választani, még akkor is, ha ahhoz használtan tudok hozzájutni, mert az új megfizethetetlen kategória számomra, de nem osztom azt a véleményt, ami itt eluralkodott, hogy ha nem márkás, már nem is használható. De igen, van közöttük teljesen normális, tartós darab, csak jól ki kell választani. Sőt, kezdőként, hobbilovasként talán érdemes is elsőre valami noname nyerget választani, aztán ha évek múlva is megmarad a lovaglás iránti szenvedély, vagy netán elkezdesz versenyezni stb., akkor már pontosabb elképzelésed lesz arról is, milyen fajta nyeregre lesz szükséged a továbbiakban és akkor már valóban érdemes lesz egy használt, márkás nyerget keresni.

2013. júl. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. júl. 20. 10:42
 4/6 anonim ***** válasza:

gabka csak annyiban nem értek veled egyet, hogy egy használt nyereg tartja az értékét, tehát amit most megveszel mondjuk kieffer münchen 50.000 ft, kb 15 éves nyereg, azt használod 2 évig ugyanúgy el tudod adni 50.000-ért, míg egy nagylovasos "pakisztáni" nyerget amit 50.000-ért veszel 2 év múlva jó, ha 15.000-ért el tudod adni.

nekem is volt nagylovasos nyergem, pót nyeregnek vettük, nagyon kényelmes volt egyébként, a lóra is jó, 30.000 ft körül volt, de 6 évvel ezelőtt, viszont mikor 2 lovunk lett elkezdtem aktívabban használni és kb 3 hónap használat után az alsó nyeregszárnyak a varrásnál elkezdtek leszakadni, mintha a varrás egy perforáció lett volna, meg nagyon hamar kopott kengyelszíjnál. más az ugyanilyen nyergét kb 1 évig használta és akkor vettük észre, hogy valamikor eltört a váz, pedig a ló nem feküdt le benne.

mikor a nagylovasban panaszkodtam, hogy mennyire használhatatlan az a nyereg, minek árulják, akkor mondták, hogy annyi panasz érkezett, hogy most már rá van írva, hogy 40 kg fölött nem ajánlott. amikor én vettem még nem volt.

2013. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

és ha megnézed erre is rá van írva, hogy "teherbírás, max 55 kg" lehet, hogy az enyémre is ez volt írva, nem tudom, pedig még pont határon belül vagyok és még is csak pár hónapig bírta a súlyom...

[link]

2013. júl. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2013. júl. 20. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!