Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Itt van valakinek Haflingi...

Itt van valakinek Haflingi lova? Mi a véleményetek, tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2013. júl. 20. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs haflingim, de ahol tartom a lovat, volt egy, arról tudok írni. Nagyon aprókat lépett, sokszor kicsit tötyögött is, nem egy kimondottan pörgős lovacska volt, ezért viszont nagyon kényelmes, ideális gyerekló ebből a szempontból, viszont leírhatatlanul makacs és önfejű, ezért ha nem futószáron dolgozott, akkor nagyon is kellett rá a lovas, a kontroll, mert különben voltak dolgai, "önálló gondolatai". Ugrani nem tudnak, de összességében általában jófej kis pacik, nem véletlenül kerül ki közülük sok terápiás célra is alkalmas hátas. Nem túl magasak, de tömegesek, széles hátúak, ezért nagyobb lovast is gond nélkül elvisznek...
2013. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De jó hogy kérdezed!

Mi itthon tartjuk (nem fajtatiszta, de az anyja az volt). Nem drága eltartású ló, elég kezes és szelíd. Terepen igazi bomba! Ha egyszer vágtába ugratom nehéz visszafogni ügetésbe vagy lépésbe! Az enyém termete ellenére hosszúakat és kecseseket lép. Ügetésben nagyon szépen dolgozik! Ha futószárra rakom és vágtába indítom blokkol, bakol egymás után addig még ügetésre nem parancsolom. A háta nagyon széles ezért nekem kicsit nehéz az oldalához szorítani a lábam. A nyaka vastag, sörénye sűrű és dús! Szóra elindul karámban lépésbe, ügetésbe, vágtába! Az istállóban kicsit nyugtalan szokott lenni, amint kinyitom az ajtót kiakar törni. Nem makacs, nagyon temperamentumos!


19/L



Ha érdekel még milyenek is a haflingik vagy kérdésed van írj privátot nyugodtan!

2013. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az unokatesóimnak van hafijuk. Egy igazi álomló kezdőknek és akár haladóknak is. Végtelenül nyugis, állva elalszik pucolás közben, kikötni se kell sehova, akármit csinálsz is vele akármennyi ideig. Ellenben az én lovam pörgős, kikötve két percig sem lehet ápolni a kis butát . Princess ( a hafi) képes egy kezdővel fél napot futószárzni, de akár velem, ha átmegyek hozzá és kilovagolunk, leelőzi galoppban a barátnőm kisbérijét, és még ugrani is tud. Igaz, 80 centiig, de nekem tökéletes :) szeretnivaló, ölelgetős paci, mindent megtesz egy simiért, de egy kis csibészség van benne, ettől még bájosabb. szerintem a legmegfelelőbb kezdőló :) Mármint, ha egyedet nézünk. De általánosságban igaz ez minden haflingira akit ismerek. Kitűnő választás!!
2013. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van egy tíz éves kancám, de úgy érzem néha, mintha még mindig csikó lenne. Nagyon önfejű, makacs és rohanós. Néha teljes kiképzés vele dolgozni, szó szerint úgy estem le vagy háromszor, hogy majdnem fejjel ment a falnak. Viszont én azt mondom ő volt a legjobb választás. Én olyan lovat szerettem volna, ami a szívemhez nő, ami szeret engem és ki is mutatja. De azt mégsem gondoltam, hogy rátalálok egy ilyen lóra. Akin már két hónap után tisztán látszott, hogy kötődik hozzám. Imádja, mikor csutakolom, múltkor elaludt közben, olyan kisló, akit addig simogathatok, amíg meg nem unom, ölelgethetem, babusgathatom és tetszik neki. Nyerít, mikor meglát (nem tőlem kapja a kaját, mert bértartásban van) mindenhova követ és amit megcsinál, azt szívvel-lélekkel csinálja. Ugrik is, méghozzá nagyon szépen, ívesen. Lehet néha meg kell vele szenvedni, mert szeret azt csinálni, amit ő akar, de hidd el, ha egyszer megszeret, lesni fogja minden kívánságodat. Mikor lovat kerestünk, nem szerettem volna haflingit, mert hallottam, hogy önfejűek és nehéz velük a munka, de pozitívan csalódtam. Kedves és szeretetreméltó lovacska, csak ajánlani tudom.
2013. júl. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na arról mesélhetnék:D

Az én pónim négy éve került hozzánk, de csak egy évet tudtam lovagolni, utána elesett a legelőn, télen a sárban és eltört a jobb mellső lába. Szerencsére hosszas terápiázás után valamelyest helyrejött, de már nem lovagolhatom. Két éve megszületett a csikója, aki már most is, nevéhez híven (Bajkeverő) hatalmas csibész, de közben ő a legaranyosabb paci, akit el tudok képzelni a mamáján kívül. Lepke, az anyja, amíg lehetett rajta lovagolni, igazi rakéta volt, egy percre sem állt meg a bokxban, ápolás közben, körözött, a legelőn mindig vágtában jött elém, bakolt futószáron, és bármikor odajött, ha hívtam. Teljesen megbíztam benne már akkor is, mikor csak egy hónapja volt nálunk. Hosszúakat lépett, a nyújtott ügetése valami isteni volt, szívesen (de nem olyan jól) ugrott is, és nagyon könnyen elsajátította a díjlovas feladatokat. A fiát most kezdtük el futószáron dolgoztatni, a kötőféket azonnal elfogadta, eddig nagyon szépen megy, de mindig csinál valami pimaszságot, kinyitja a boxajtót, felveszi a földről a futószárat (még sosem láttam ilyen lovat) és elrohan vele, közben bakol és vígan ugrándozik, állandóan piszkálja az indiánpóninkat, de az anyját imádja, és a gazdáit is.:) Összességében nagyon karakteres és akaratos lovak, de ha türelmes vagy, könnyen elválaszthatatlanok lesztek :)

2013. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2013. júl. 21. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!