Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez baj lenne?

Szerintetek ez baj lenne?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el az ugratást, és mivel van önálló keresetem az edzővel megbeszéltem, hogy olyan lovat veszek, amelyik már ki volt próbálva ugratásban, illetve versenyen is volt már. És majd ő fogja leellenőrizni a lovat, hogy jó vétel-e. Olyan nagy gond ez?


Az edzőm maga is versenyzik díjugratásban.

A lovardában ahova járok a lovasok emiatt kinéznek, hogy nem egy tapasztalatlan lovat veszek. Szerintük emiatt nem vagyok jó lovas.


2013. aug. 9. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj, kezdőnek mindenképp egy tapasztalt ló kell. Ha emiatt kinéznek az meg az ő bajuk, majd a kórházból is legyen ilyen nagy szájuk:).
2013. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Te jó ég, mekkora sznobok léteznek! Dehogy baj, sőt, az lenne óriási felelőtlenség, ha tapasztalatlan lovat vennél. Majd ha már évek óta versenyzel, akkor veszel tapasztalatlan lovat, addig meg az eszedre hallgass, ne a sznobokra, akármilyen idegesítőek is tudnak néha lenni.
2013. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valletta ***** válasza:
100%
Jó a koncepció, ne foglalkozz azokkal, akik féltékenyek rád, szerintem csak arról van szó, hogy aggódnak, a te lovad jobb lesz, mint az övék. Én nem is bírnék olyan istállóban megmaradni, ami tele van ilyen okoskodó kis p.csákkal.
2013. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy gond. Ők életükben először egy totál nyers csikóra ültek fel, és S2 programot mentek vele másnap... A kezdő ló - kezdő lovas párosítás mindig a lehető legrosszabb, mert te nem tudod, mit kell érezned, mit kell csinálnod, a ló pedig nem tud megtanítani, mert tőled várja, hogy megmond, hogy most akkor mi legyen, könnyedén lehet, hogy egy hónap alatt élete végéig elmegy a kedve az ugrástól emiatt, hiába van melletted szakszerű segítség.

Ez olyan, mikor amikor sokan jönnek azzal, hogy első lónak, egyáltalán bármilyen lónak csak is választási korú csikót szabad venni, mert az megszokja az embert. Persze, aztán egy év múlva meg megy eladásra vagy vágóba, mert kezelhetetlen vadállat, és a gazdi fejére nőtt. Ezek nem törvényszerű dolgok, de tapasztalatlan, kezdő lóval mindig sokkal nehezebb, kínszenvedés valamit megtanulni, összerakni - célravezető, mert jól rögzülnek a dolgok, de sokkalta bölcsebb, ha tapasztalt lóval kezdesz, és csak később tekintesz egy tapasztalatlan felé, mikor már biztosan tudod, hogy képes vagy megtanítani neki azt, amit te már tudsz.

2013. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!