Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen költséggel jár egy jó...

Milyen költséggel jár egy jó fenntartása?

Figyelt kérdés

Szeretem őket, de persze nem tudok róluk mindent. Ismerősünknél tanultam ügetésig lovagolni, egyszer vágtáztam is. Nagyon megtetszett. Mindig irigykedve figyelem azokat, akik együtt mennek lóval az utcán.


Szeretném megtudni, milyen anyagi költséggel járna egyetlen egy ló fenntartása.

Gondozása, szalmázása, etetése, bár úgy hallottam vannak "rideg" tartású lovak is, de persze lenne egy istálló ahol mondjuk télen betudna húzódni a hideg elöl.


Nekem csak hobbi célból kellene, a lovaglás élményéért, és mert szeretem is őket. De semmi verseny meg ugratás, stb.


Vannak-e olyan ló fajták amelyek kifejezetten ilyen kezdő és hobbi célból kiváló?


Ezt a megvalósítást persze nem holnapra szeretném, hanem miután összegyűlt annyi pénz rá, és miután elkészülne egy istálló is.



2013. aug. 24. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
a régi jó dolgokból nem maradt semmi...
2013. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudsz semmit a lovakról, addig csak a bértartás jöhet szóba, ráadásul ovat egyedül NEM tartunk. Ridegtartásban ez 25-től felfelé indul. Erre jönnek rá az egyéb kölségek, havi szinten +10 ezer átlagban. A rendídkívüli orvosi kezelésnél határ a csillagos ég, de több százezret érdemes rá félretenni.
2013. aug. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még érdeklődj/tanulj, egy ló tartásáról :) Vannak olyan fajták, de ez nem feltétlen fajtától függ :) www.lovasok.hu :) itt rengeteg eladó ló van :) a részletes keresőben állítsd be, hogy iskolaló, illetve azokat a részleteket, amiket pontosítani akarsz :) ár,életkor stb.
2013. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik hozzászólásomból másoltam ide:

A legjobb ha egy lovardával és edzővel kezded, ahol megtanítanak a lovak körüli munkára, lovaglásra... Biztos alaptudás és felkészültség nélkül ne vágj bele a dologba, mert a ló iszonyúan kényes állat.

Ezek mindenképpen szükségesek:

- lovasoktató, lovasiskola

- lóvásárlás: lószállító, állatorvos, szakértő tanácsa a ló kiválasztásához, pénz

- társállat: Lovat nem tartunk egyedül, ez alap dolog. Lónak ló a társa, nem ember, nem kecske, birka, kutya vagy macska... - tehát egy ló mellé kell egy másik is (legalább egy póni vagy szamár) - még több pénz

- hely: legideálisabb lovanként egy hektár legelő fedett beállóval és itatóval. Lehet istállóban is tartani vagy félrideg tartásban (csak éjszakára vagy enni megy be az istállóba), de ahhoz rendszeresen almolni kell szalmával vagy faforgáccsal. A legelőből/karámból el kell távolítani a mérgező növényeket és időnként a trágyát is össze kell gyűjteni és elszállítatni.

- felszerelés: (nyereg, kantár...) pénz!

- állatorvos: évente oltás, félévente féreghajtás, ellenőrzések, váratlan betegségek... - pénz!

- patkoló kovács: nem minden esetben szükséges patkó, de 6 hetente akkor is körmölni kell - pénz!

- etetés: nagyon nem mindegy hogy miből mennyit adsz neki és emellett naponta mennyit dolgozik. Széna mindenképpen szükséges, főleg télen amikor nem tud legelni. Ha már széna, azt tárolni is kell valahol: lehetőleg fedett, jól szellőző helyen vagy lefóliázva.

- elhivatottság: a környezetednek el kell fogadnia hogy a ló az életed része, időben haza kell menned etetni stb.


Még egyszer utoljára: biztos szaktudás nélkül megütheted a bokádat! A ló egy 600 kilós élőlény és ha nem tetszik neki valami, akkor nem fog finomkodni csak mert te eteted. Ha nem tudod hogyan kell bánni vele, könnyen a nyakadra nőlhet.


"Nekem csak hobbi célból kellene, a lovaglás élményéért, és mert szeretem is őket. De semmi verseny meg ugratás, stb." - Attól hogy hobbyló, neki is képzett lovasra van szüksége, megfelelő anyagi háttérrel. A lovak nagyon könnyen elkényeztetetté válnak ami elég veszélyes (rúg, harap...), ezért amellett hogy szereted, mindig határozottnak és következetesnek kell lenned (egy-egy pofon bőven belefér).


"Vannak-e olyan ló fajták amelyek kifejezetten ilyen kezdő és hobbi célból kiváló?" - A lovakat nem fajta vagy küllem alapján választjuk, mert minden lónak saját egyénisége van. Általában a sodrottak vagy a félvérek között akadnak a legtöbb kezdőnek való lovak, de akár egy angol telivér is alkalmas lehet. Oda kell menni és a helyszínen kipróbálni, megismerkedni a lóval, az edződnek is látnia kell hogyan viselkedik...

Sok sikert! :)

2013. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen még tanulgatok róluk többet.
2013. aug. 24. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!