Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki a világ legjobb lovasa...

Ki a világ legjobb lovasa ill. melyik a világ legjobb lova?

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Én, és az én lovam! :)
2013. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvenc lovam Hickstead volt, most Big Star rajongója vagyok :) A lovasokat nem nagyon szoktam "sorrendbe tenni", de talán Isabelle Werth-re szavaznék :)
2013. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szakágban.

Egyébként az én véleményem szerint ezt nem lehet így kimondani mert lehet hogy vannak olyan lovak illetve lovasok akik nincsenek (mert mondjuk nem versenyeznek) felfedezve.

Persze hivatalosan vannak legjobb lovak de ha mondjuk Oroszország keleti csücskében van egy ló aki nagyon jó meg az USA nyugati csücskében is van egy ugyanilyen ló és mind a kettőre azt mondják hogy milyen jó hogy ő a legjobb de legjobb csak egy van de lehet hogy soha nem fognak együtt versenyezni és akkor már nem dől el hogy ki a jobb.

Galoppban pl. Black Caviar (ő már nyugdíjas) nagyon jó volt többször nyert nagy versenyeket EGYIK legjobb telivér.

Magyarok közül Kincsem a legjobb még ma is mert 54-ből 54-et nyert.

De egy galoppban versenyzőt nem lehet összehasonlítani egy díjugrató vagy egy díjlovagló lóval úgyhogy igazából ezt így nem lehet kimondani max azt hogy szakáganként melyik a legjobb (illetve melyik volt a legjobb).

[link]

Itt a lista:

[link]

Csak galoppról tudok dolgokat ha jobban érdekel a többi szakág néz utána.

2013. aug. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilvánbalóan külön kategória azért a díjlovaglás, a díjugratás, a western, a galopp, és így tovább. Ezek mind mást követelnek meg a lótól és a lovastól is, lehet, hogy elsőosztályú zsoké vagy, és kifejezetten keresett is, de ha belöknek akárcsak egy díjlovas OB-re, Ács Robiék mellé, akkor kínosan integetsz egyet, és kioldalogsz inkább, az amúgy elsőosztályú galopp lóval, aminek ott a négyszögben épp lövése nincs arról, hogy mi az ég az a vágtapiruett, vagy hogy kéne igazán összeszedetten menni, sorozat vágtaugrásokat csinálni... Ugyanez fordítva is működik, akármilyen gyors és precíz díjugrató lovad van, ott hal meg a galopp pályán a többi nyomát se találva. Stb-stb.
2013. aug. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk díjlovaglásban szerintem nem nagyon vitatkozik senki, ha azt írom:

Edward Gal és Moorlands Totilas

http://www.youtube.com/watch?v=u8zWMDb5pQk


Viszont western lovaglás terén halvány dunsztom nincs... Monty Roberts? Honza Blaha? Pat Parelli?

2013. szept. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Díjugratásban meg a legszebb stílusban Meredith-Michaels Beerbaum (soha egy pillanatra sem mozdul el a térde a térdtámaszról és és soha nem üti a ló hátát a seggével és soha nem tép a ló szájába).


Militaryból, Galoppból fogalmam sincs.

2013. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!