Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western nyerget vennék, a...

Western nyerget vennék, a hírdetésben azt írja a csaj, hogy hátsó heveder van hozzá. Most ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Nem vagyok western nyergeknél jártas. Ennyi elég a lovagláshoz? Mármint ha megvettem rakom a lóra azt mehetek? Gondolom western nyereg alátét kell. De egyéb dolgot kell vegyek még?
2013. aug. 29. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy a rendes hevederen kívül van hátsó is. A western nyergeket ugyanis két hevederrel rögzítik (eggyel is elég, ha "csak" lovagol az ember, de pl. ha már marhát lasszózik, akkor kell a kettő a nyereg stabilitása miatt). Ha jó a lovadra a nyereg, akkor egy western alátéttel már rakhatod is a lóra és usgyi.:)

Azzal azért nem árt tisztában lenni, hogy a lovat - ha eddig nem volt westernbe belovagolva -, akkor át kell lovagolni, és attól hogy teszel rá egy western nyerget, még nem leszel western-lovas. Sajnos sokan azt hiszik, hogy ők megtanultak angolban lovagolni, és akkor bármilyen stílusban tudnak már lovagolni. Nem! De ez már egy másik téma:)

2013. aug. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy dolog, hogy a nyereg stabil egy hevederrel is, de akkor már az az egy legyen az elülső... Kéne venni plusz egy hevedert hozzá.
2013. aug. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom ad hozzá első hevedert is nem? A hátsó mivel nem hiszem, hogy marhákat fogdosnál bár nem tudom mi szerepe van abban mert azt nem szokták úgy meghúzni mint az elsőt, az arra jó ha esetleg akarsz hátsó nyeregtáskát mert ahhoz kell , hogy ne lifegjen meg pattogjon menet közben, akkor nem árt ha megvan a nyereg saját hátsó hevederje.
2013. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első heveder mindenképp kell.. a hátsó biztosítja a stabilitást..

ha össze hasonlítasz egy angol és egy western nyerget rájössz hogy az angolnál középen van a heveder a westernnél elől.. szóval kisebb így a stabilitása..na erre kell a hátsó hevi amit nem kell annyira meghúzni

2013. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi az infókat. Tudom hogy egy western nyeregtől nem leszek western lovas. És mi a helyzet a szügyellővel? Az milyen esetben kell?
2013. aug. 30. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:
A szügyelő ugyanazért kell mint az angolban.. megakadályozza a nyereg hátracsúszását.
2013. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!