Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok nekem ezeknek az...

Tudtok nekem ezeknek az előírásoknak megfelelő hobbilovat mondani? (lent több)

Figyelt kérdés

-Legyen fegyelmezet

-Nyugodt

-és jó strapabírású

előre is köszi


2013. aug. 31. 20:26
 1/3 ~zsozso~ ***** válasza:
Fjord
2013. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy ló fegyelmezett-e, az csak a lovason múlik és a ló képzettségén, tehát ha képzett, jól idomított lovat veszel, az fajtától függetlenül jól képzett lesz és nyugodt, lehet az akár olyan ló is, ami egy évvel az előtt még csak rohangált galopp pályán amerre épp látott. A nyugodtság ugyanez, nekem ügetőm van, idegbeteg vadállat volt, mikor elhoztam, bármitől megijedt, egyik napról a másikra felszívta magát, indokolatlanul elkezdett pörögni, rohangászni, ma meg rá se lehet ismerni, nyugodt, jól képzett, kiegyensúlyozott. Olyan egyedet kell kezdőként választani, ami már "eleve ilyen". A strapabírás meg relatív, mert kell az a szívósság, állóképesség egy távlónak, egy military lónak vagy egy ugrólónak is is, vagy épp egy díjhajtásban versenyzőnek, csak mindnek máshogy. Egyedet kell nézni, és kell egy jó edző, mert a lovat főleg kezdetben nehéz elrontani, később az ember már ráérez, mit hogyan kell csinálni, hogy jó legyen, és a ló se nőjön a fejére, vagy felejtsen el mindent, amit addig tudott.
2013. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat föleg neked másodoik :)
2013. szept. 1. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!