Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Besüttessem a lovam? Kisebb...

Besüttessem a lovam? Kisebb eséllyel lopják úgy el?

Figyelt kérdés
Nagy darab palomino színű herélt, jellegzetes jellel a fején, tehát elég ritka küllemre, csak nekem van ilyen lovam a környéken. De a házunktól 2 km-re tartom egy mezőn, egy társsal, de csak madzag van körülöttük, még áram sincs benne, simán ellophatják. Chip van benne, de sütve nincs. Egy telivér a társa, azon van sütés. Eléggé utálja még az embereket, rossz helyről jött, nem veszteném el a bizalmát azzal, hogy megégetjük, ha nem muszáj, de azt szokták mondani, hogy sütött lovat nem lopnak. Viszont én úgy tudom, bevett dolog, hogy átsütik másra, akkor meg hiába volt az egész macera. Pláne, hogy külföldről jött, így holland papírjai vannak csak, felmenői elvileg vannak, de a papír eltűnt útközben, de igazolható elvileg, úgyhogy elég kérdéses, hogy mit sütnének hova... Megéri a fáradságot, vagy sütve is ugyanakkora eséllyel lopják el szerintetek?
2013. szept. 4. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne fáradj vele, örülj neki, hogy chiped van. A chipet nem lehet hamisítani, a sütést már láttam nyereg helyen lévő sütést is hamisítani. Sajnos bármilyen lovat ellophatnak. Ha tényleg félsz ettől, legyen a lóról mindig friss képed-max 1 éves- és a különleges ismertetőjelei lefotózva.

B.

2013. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb lopott ló vagy külföldön végi az isten háűta mögött, vagy a fazékban, tehát abszolút értelmetlen lovat süttetni ezért. A megelőzésre kell menni, egy jó kis kökény/vadrózsa/vadcitrom sövény a legelő körül lényegében me kerül semmibe, de nem nagyon szeretnek átmenni rajta, hameg közé szendvicsbe raksz dróthálót, akkor még az isten se vágja át.
2013. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan is amelyikben 3 chip is van szóval az sem akadály már nekik, de süttetni nem érdemes, ha elakarják vinni akkor elfogják és nagyon kicsi az esély hogy te azt valaha megtalálod
2013. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mivel apukám fotós, így rengeteg képem van róluk, főleg lovaglásról, de van beállított kép is, meg sok olyan, ahol a legelőn állnak. A legelőt két oldalról sűrű sövény határolja, annyira sűrű, hogy ott kerítés sincs, mert beakadnak, nem tudnak átmenni rajta. A harmadik oldal egy turistaösvény mellett megy, a negyedik oldal viszont az erdőnél ér véget, ott ha elvágják, nem tűnik fel senkinek, csak majd nekem a következő etetéskor... De ma vettünk villanypásztort, csinálunk elektromos kerítést, azt mégis egy fokkal nehezebb szétszedni. Igazából a telivér már 3 éve megvan, két éve tartom azon a helyen, és a palomino póni is több, mint fél éve az enyém, de most néhány várossal arrébb egy lovardából tűnt el 2 ló a legelőről, úgyhogy eléggé megijedtem. De akkor nem süttetem, köszönöm. Abban bízok, hogy ennyire feltűnő külsejű lovat nem lopnak el, mint a pónim, a kettő egymás nélkül meg nem megy messzire, főleg idegennel, de mindenképp nyerítenek egymásnak, úgyhogy a telivért se tudják nagyon elvinni. Egy darabig a beállóba zártam őket éjjelre, de aztán rájöttem, hogy a legelőről nehezebb elvinni őket, mert rajtam kívül alig páran bírják megfogni őket... Köszönöm a válaszokat, és reménykedem, hogy nem lesz baj:)
2013. szept. 5. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!