Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasnak minden lovardáb...

Kezdő lovasnak minden lovardában testi/lelki sérült pacit adnak?

Figyelt kérdés

Akit kaptam a tartása is egy elég fura, de a legnagyobb baj, hogy borzasztóan makacs, szeret szívatni, szerintem egy tapasztalt lovasnak is kihívás volna megreguláznia, nemhogy nekem.

(Bár azt a felét megértem, hogy egy kifinomult, versenylovat se fognak alám rakni, hogy bénázzak rajta.)


2013. szept. 15. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, de ha jó lovas akarsz lenni akkor értesz is a lovakhoz és a lelkivilágukhoz. Azt pedig nem lehet úgy megtanulni ha csak előre benevelt lovakkal találkozol.
2013. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol.

És az elsőnek nincs igaza, egy kezdő alá nem kell a legjobb lovat berakni de azért nem egy ilyet kapjon egy jó lovat és majd ha megtanult a már azt kezelni kaphat makacsabbat de nem egy abszolút kezdőnek.

2013. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. A kezdőknek elvileg automata lovat kéne adni. Bár az automatizmus azzal is jár, hogy ha valami szokatlant kérsz tőle (pl. ne kövesse az előtte menőt), azt valószínűleg nem fogja megcsinálni. Ez jó is meg rossz is. Hidd el, kezdőként egy kifinomult lóval járnál a legrosszabbul, mert az minden pöccre, minden "gondolatra" reagál, így te a kiforratlan segítségeddel úgy összezavarnád, hogy azt se tudná, mi merre hány méter.
2013. szept. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kezdőnek olyan lovat kell adni, ami atombiztosan ismeri a segítségeket, tudása stabil és rögzült, ezért nem azt tanulod meg elsőre, hogy mi van akkor, ha a ló tudatosan letesz, és otthagy a francba, mert épp nincs kedve hozzád. Nem automata ló kell kezdőnek, hanem olyan, ami egyből jelzi, ha valamit rosszul csinálsz, és emiatt tűnhet úgy, hogy a ló makacs, vagy szivat,de fontos, hogy a ló ne legyen túl képzett, mert bizonyos szint felett ez már lehet gond is: szóval egy nehézosztályú díjló nem való futószáras lónak. DE mentálisan sérült, vagy fizikailag problémás lovat nem adunk kezdő alá, utóbbit más alá se, amúgy, tudom, hogy van, ahol nyereg/hevedertöréses lovat adnak a lovas alá, akkor is, ha mellé a ló kehes és két hete sántít is, de ezekre figyelni kellene. Rosszindulatú lóra kezdőt nem ültetek, mert nem az a cél, hogy amint lekerült futószárról, azt kelljen megtanulnia, mi van akkor, ha a ló minden második lépésnél ágaskodik, bakol, csavargatja magát, megugrik, hol erre, hol arra, nem hajlandó elindulni, máskor meg pont, hogy elvisz, zárásnak meg lefekszik és rád hempereg... Ha meg a kezdő elrontja a lovat, na, akkor mi van? Semmi, azért van ott az edző, hogy korrigálja a kérdéses lovat, nem azért, hogy kivárja, hátha akad egy lovasa, aki megteszi helyette... Az ilyen helyet ott kell hagyni.
2013. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy a legtöbb megbízható iskolaló annyira ki van használva, hogy teljesen belefásult a munkájába és persze hogy lusta, makacs lesz. Nyilván a szivatását össze se lehet hasonlítani egy képzett lóévalm de egy kezdőnek meg rémisztő lehet.
2013. szept. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én egy nagyon kezes és szelid lovon tanultam meg lovagolni, szándékosan azt adták alám amikor tanultam lovagolni

Később már versenylovon is lovagoltam de az már más téma, ott már tudni kell megülni a lovat


Nem hiszem hogy a megfelelő lovardába jársz ha sérült lovakat adnak alád, kérj másik lovat ha nem birsz vele vagy keress másik lovardát

2013. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Az is lehet, hogy míg nagyon kezdő vagyok addig adnak ilyen "gyűrhetőbb" lovat, és ha jól megy akkor mernek egy féltettebb paripájukra ráültetni?

2013. szept. 18. 12:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet. Ha fizikailag sérült a ló, egyáltalán senkit sem lehet ráültetni, amíg fel nem épül (addig akkor se ülhetsz rá, ha olimpiai győztes vagy!), ha meg mentálisan, akkor pedig kezdő nem ülhet fel rá, csak szakképzett, vagy legalábbis hozzáértő személy, aki képes a ló rehabilitálására, mentális helyrehozására, mert amíg a ló mentálisan sérült, addig képtelen rá, hogy az alapokat megtanítsa valakinek, hiszen az ilyen ló sokszor megbízhatatlan, ráadásul az emberrel szemben bizalmatlan, és ennek nem, hogy helyreállításában nem segít, ha kezdőt zötyögtetnek rajta, de egyenesen ront is a helyzeten!

Az én lovam se volt százas, mikor megvettem, mára akárki kezdőt ráültetek, ha épp úgy adódik, a ló simán túléli, semmi baja tőle, ha elrontanák, akkor felülök, és korrigálom, jónapot. Igaz, ő nem iskolaló, de náluk hatványozottan így kéne, hogy működjön. Addig senki közelébe nem mehetett a lovamnak, amíg szellemileg nem volt teljesen rendjén minden... Mert az nem használ neki, a lovaglásban pedig a ló, még, ha akárcsak eszközként kezeljük is, a leginkább nélkülözhetetlen dolog, és nem tehetjük meg vele szemben, hogy azon túl, hogy kihasználjuk, a minimális (!) szükségleteit sem elégítjük ki.

Ilyen lovakon nem ehet tanulni, azt a helyet még most hagyd ott.

2013. szept. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hol van ez a lovarda? ha szabad megkérdezni?:)
2013. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!