Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az akhal tekininek miért...

Az akhal tekininek miért nincs üstöke?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van/volt valami használatbeli előnye, vagy csak hogy különleges legyen? :)

Aprópó: akinek ilyen fajtájú lova van, mit tud mondani a jelleméről?Ideges, mint egy arab telivér, vagy inkább nyugodtabb fajta?



#tekini
2013. szept. 17. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Van neki, max levágják.

Nekem ügetőm van. Érzékeny, rebbenékeny mint egy arab.

2013. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van neki.

Pontosan arab jellem, mindkettő igen szívós, sivatagi harci ló.

2013. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert ahány akhalos képet láttam, egyiknek sem volt sem sörénye, sem üstöke.Legalábbis igen ritkán.A farka is ritkás, gyér szőrzetű.


Off: egy jó felmenőkkel rendelkező, tisztavérű akhal mennyibe fájna (ha gazdag lennék, és tarthatnék lovat :D )?

2013. szept. 17. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:

itthon csak 1 hivatalos akhal tenyészet van, ahol vásárolhatsz is, Ópusztaszeren. hirdetnek lovasok.hu-n is. de ott is ritka a 100%-os, inkább 50, 75%-osak vannak.


Ha érdekel tudok egy 50%-os kancát Pest megyében, gyönyörű szép, de az is igen rebbenékeny, haladó lovast igényel, úgy 350-ért szerintem már odaadják, ha jó helyre kerül.

2013. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hasonlít az arabhoz jellemre: érzékeny, robbanékony, de nagyon szívós és kitartó lovak, nem mindegy az sem, hogy ki a gazdája ill. ki ül rá.


Tisztavérűt itthon nem nagyon kapsz, külföldön millió fölött vannak. Németországban elő ismerősömnek (bár ő nem magyar) van tisztavérűje, az a ló ha jól tudom olyan három körül volt.

2013. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
+ Ismim lova 6 éves mén, ígértesnek tartják, de (még?) nem az az igazán csúcs ló. Szóval vannak ennél jóval drágább Akhalok is.
2013. szept. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!