Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez így jó? (többi lent)

Ez így jó? (többi lent)

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Lovat szeretnék. Mindent elterveztem és ki szeretném kérni a véleményeteket. A felszereléseket már sok helyen összenéztem és minden megvan. A legalapabb dolgokat

(kötöfék...stb.) a lóvásárlás előtt tervezem megvenni. A nyereg, kantár...stb. azután miután megvan a ló. A pénz nem nagy gond. Az edzőmnél, bértartásban lenne a paci. De mivel nem szeretnék 13 évesen tanulnod kéne nem lovat venni... válaszokat olvasni ezért tisztáznám a ló/tanulást.

Hétfő:tanulok, utána valami idomító munkára gondoltam. Miután hazaértem még tanulok egy kicsit.

Kedd:tanulok, valami lovas játékra, trükkökre (nem levade) gondoltam, vagy sétálás.

Szerda:a tanulást minden nap ugyanúgy tervezem ezért nem írom le többször. Terepre mennénk.

Csütörtök:mivel nem akarok komolyan versenyezni ez lenne a pihenőnap.

Péntek: lovaglóóra.

Szombat: idomító munka.

Vasárnap: pihenőnap.

A lovarda közel van ezért ha csak nem vagyok nagyon beteg minden nap látogatnám. Első ló szóval heréltre gondoltam, esetleg kanca. Fajtának ami szóba jöhet Kisbéri félvér, Furioso, Magyar félvér. Mit szóltok ehhez? Ó és mik a vélemények erről a nyeregről?

[link]



2013. szept. 18. 13:27
 1/9 anonim válasza:

Hát ha ennyire szereted a lovakat és szeretnél egyet akkor szerintem ez így tökéletes.:) A szüleiddel azért szerintem beszéld ezt meg, mielőtt nekiállsz megvenni a cuccokat, meg a lovat.

Csak úgy kíváncsiságból, merre laksz?:D

15/L

2013. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anyuval már mindent megbeszéltünk az ezdőm is bólintott csak kíváncsi voltam a véleményekre. Somogyban.
2013. szept. 18. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy sima univerzális nyereg,nem adnék ilyenért ki 50 ezret.
2013. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 x) ***** válasza:
Azért arra még gondolj, hogy mi lesz később. Lovat nem 2 évre veszünk, ha majd középsuliba meg egyetemre mész, akkor is törődnöd kell a lovaddal. Már most gondolkozz el azon, hogy van-e lehetőséged továbbtanulni a saját városodban, vagy esetleg másik városba kell majd járnod. Mert az azért sok időt elvesz, nem is beszélve arról, hogy eléggé lefáraszt, és később többet is kell majd tanulnod. Illetve később, 15-16 éves korodban eléggé meg fog változni az érdeklődési köröd, szórakozni akarsz majd, kicsit tovább maradni a barátaiddal, később hazamenni, többnapos osztálykirándulásra menni, stb. Arra is gondolj, hogy akkor mi lesz a lovaddal.
2013. szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá. Nem 3 éves csikót szeretnék hanem egy jó erőben lévő idősebb lovat. A gimi ahova megyek alig 10 km-re van. Szóval ha találok egy 13-16 éveset kb. 4-7 évig tudnám lovagolni. Egyetemre pedig pestre szeretnék menni. Addigra a ló "gyugdíjas" lesz. Valószínű, hogy keresek neki valami nyugodt lovardát a közelben és ott tartanám... amit írtál, hogy megváltozok... nem hiszem, hogy annyira. Nagyon kicsi 4-5 éves koromban már a búcsún lévő pónik nyergét koptattam és most 8 évvel később a nagy lovak nyergét koptatom. Az edzőmnél. Igen erre is határozottan gondoltunk. :)
2013. szept. 18. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:

ez így hülyeség, teljesen felesleges előre heti órarend szerinte beosztani, hogy melyik nap mész edzésre és melyik nap mész terepre. a lényeg, hogy legyen heti 3-4-5 olyan nap, amikor tudsz a lovaddal foglalkozni. majd úgyis kialakul. a lótartáshoz 2 dolog kell: pénz és idő. ha ez a kettő megvan, akkor lehet lovad.


egyébként átnézve a terveid nem logikus, mert vasárnap pl. amikor egész nap ráérsz, mert nincs iskola, akkor érdemes lenne lovagolni, inkább hétköznap legyen a másik pihenő nap is. ráadásul ha lovardában tartod, akkor hétvégén mennek majd mások is túrázni, nagyobb terepre, át másik lovardába házi versenyre, stb.

2013. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én heti két terepet ajánlanék, idomítani lehet ott is, meg bent is, az mindenképp kell. Trükköket tanulni vagy sétálni felesleges, de ha szeretnéd, akkor persze lehetséges. Egy pihenőnap bőven elég neki, én vasárnap kimennék, ha mást nem, egy könnyű lépőterepre, ez a lónak sem túl megerőltető, én szeretek vele kint andalogni is... De ahogy meglátod.


Nyerget mindenképp márkás, jól kiült használt példányt vennék, mint ahogyan tettem is, újonnan nyerget nem vennék 50-ért... Én 60 ezerért olyan Stübben nyerget vettem, ami terveim szerint még 40-60 évig mindenképp jó lesz... De jó márka a Prestige, Kentaur, Lemetex, és így tovább.

2013. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7. válaszoló linket lécci! :))
2013. szept. 20. 09:03
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

de kb.én így keresnék, persze ez már egyéni preferencia... Én mondjuk nem innen vettem, hanem a lovardában pont volt egy eladó, nekem megfelelő nyereg...

[link] kentaur;kieffer;lemetex;neizer;prestige;stubben;trainers;wintec;hasznalt

2013. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!