Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ridegtartott (nem nyírt),...

Ridegtartott (nem nyírt), idős lovat hogyan takarózzam télen?

Figyelt kérdés

A ló egy vékony testalkatú, lassan 22 éves Magyar félvér herélt, és az elmúlt 1-2 évben látványosan megindult nála a testi leépülés. Télen sokat fogy, és nyáron sem tudja már visszaszedni. 2 éve október végétől márciusig (szőrnövesztés, vedlés) Pavo Podo Lac (vemhes kanca)tápot kap kis mennyiségben, hogy megtámogassuk kicsit ebben a hideg időben. Mellé 2 éve vettem neki egy full nyakas 250 denes téli takarót, mivel olyan rossz minőségű téli szőrt növeszt az utóbbi időben, amin a legapróbb szellő is átfúj. (Nagyon hosszú szálú, viszont ritka.)

Kérdésem az lenne, hogy ti hány fok alatt raknátok rá a helyembe?

Valamint egész nap rajtahagynátok, vagy csak éjjel tennétek fel?


(Tudom legtöbben azt mondanátok, hogy irány az istálló, de kehes, így az kilőve, mert csak a legkritikusabb -30 fokban jobb a fulladozó köhögés.)



2013. szept. 18. 21:46
1 2
 11/11 anonim válasza:
Lehet, hogy már nem aktuális a kérdés, de másnak is lehet hasonló problémája. A takarással kapcsolatban nem írnék, mert arról még az okosok is vitáznak, azonban ami nagyban segíthet, azok a gyógynövények! A Fitocavallo NOSPAS PLUS receptje az én lovamon nagyon sokat segített. Ugyanilyen szar volt a téli szőre és sovány volt, amikor vettem, pedig csak 4 éves volt. Ami még nagyon fontos, az a féreghajtó, de nem a legolcsóbb szar, hanem olyan, amiben van Praziqvantel is! Ugyanis a galandférget csak az ilyen kombinált féreghajtók viszik ki. A magyarországi lovak 90%- a galandférges, ami csikó és idős lovak esetén nagyon veszélyes. Szóval elsőre én féreghajtóznám, majd gyógynövényeket adnék leforrázva, amit lehetőleg melegen adnék a lónak. Az enyém imádja. A szénát meg inkább kis lukú szénahálóból adnám, mert az is segíti az emésztést, ugyanis nő a nyáltermelődés, ha szálaz a ló és nem habzsol. Ez egyébként a kehesség miatt is fontos lenne! Nem tudja bele dugni az orrát, mint amikor bálából, vagy földről etet az ember.
2016. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!