Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így mehetnék vele díjlovas...

Így mehetnék vele díjlovas versenyre?

Figyelt kérdés
Most vettem a lovam, egy A szinten versenyzett díjló, de nyugodt, megbízható. Én nem vagyok olyan tapasztalt, próbálok gyakorolni rajta, néha szépen támaszkodik, máskor csak csillagvizsgál. Egy hete van nálam, mostanra nyugodott meg az új helyén. 3 hét múlva lenne egy díjlovas háziverseny a szomszéd városban, elvinném, de nem tudom, ott hogy viselkedne. Idegeskedne versenyen is? Keressünk egy edzőt, mielőtt belevágunk? Nem regisztrált versenyről van szó, csak az ottani meg a környékbeli lovardák bértartói, lovasai közt van a verseny.
2013. szept. 20. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
edző nélkül nem könnyű,mert nem látod fentről a hibáidat és a lovat sem. Érdemes edzőt fogadni mindehogyan. Azt ,hogy milyen lesz a ló idegen helyen,csak akkor dől el,ha elviszed. Ha másra nem,max arra jó lesz ez a verseny ,hogy szokja a ló a versenykörülményeket,és a négyszöget.
2013. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az a cél, hogy jó eredményt érjetek el, akkor még inkább várj vele. Ha csak szoktatni akarod, akkor vidd esetleg, de szerintem nagyon korai, még csak egy hete dolgozol vele, ráadásul edző nélkül...
2013. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Keress edzőt, a nélkül nem is nagyon van miről beszélni - elronthatod a lovat, míg megfelelő edzővel te is és ő is olyan szintre juthattok, hogy akármilyen helyszínen vagytok épp, a ló szépen dolgozik, és nem balhé megy, meg az, hogy talán már támaszkodik, és a kiképzési skála legeleje mintha már menne. :) Megéri, mert rettenet sokat lehet fejlődni!
2013. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!