Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a ridegtartá...

Mi a véleményetek a ridegtartásról?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 10:33
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
2013. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Az én véleményem az, hogy attól még, hogy bizonyos állatok esetében ez megoldható, még nem biztos, hogy nekik is ez a legjobb. Lehet, hogy jól "elvannak" mondjuk mínusz 15 fokban is, de azért ha tehetnék, akkor szerintem inkább egy optimális hőmérsékletre szavazna mindegyikük.
2013. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Talán az átmeneti tartás a legjobb, az-az tavasztól, őszig.
2013. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szóval legalább télen, lehetőséget adnék nekik arra, hogy egy almozott, kellően szélvédett, száraz istállóba is bemehessenek.
2013. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ridegtartás? Szarvasmarha,ló?

Én tapasztalatom szerint egészségesebb az állat szempontjából persze abban az esetben ha úgy volt nevelve. Ne érts félre kérlek,szeretem az állatokat méghozzá nagyon is odafigyelek ami a tartásukat illeti. A ridegtartás a természetes számukra,persze vannak kivételek,de az már az ember hibálya. Őseink sem hordtak maguk után istálót vagy olakat,hanem a jószág mindig szabadálláson volt akár télen akár nyáron. Figyeld csak meg azokat az állatokat amelyikek ridegtartásban vannak és megkapják a megfelelő kaját mennyivel imunisabbak a betegségekell szemben mint azok amelyek le vanak kötve.

Amit írtam nem hasból írtam hanem tapasztalatból.

2013. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amikor megvettem a lovat,azt hittem, ez a legjobb tartás mód. Ilyen helyre vittem, végül más okból egy sport lovardában kötöttünk ki. A ló angol bokszban van, napi pár órát van karámozva.

A ló nyugodtabb lett és nyitottabb. Ehhez persze kell a hozzáértő lovász és a kialakított napirend is.


Mindenhogy lehet jól és rosszul lovat tartani, félridegben nekem a tömegtakarmányozás nagyon nem jött be, a pár naponta kirakott egész bála széna,amin veszekedtek a többi lóval(plusz elázott, eltaposták..) és a csoportos abrakolás,amivel lehetetlen az egyéni takarmányozás.

2013. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

A lehető legjobb tartásmód a lónak! Én is így tartom az enyémet, és azóta semmi baja nincs. Az őszi és tavaszi orrfolyása megszűnt, plusz ugye kezdeti stádiumú kehességet állapított meg nála a doki, de mióta kint van éjjel-nappal legelőn, azóta nincsenek tünetei. A box az ember kényelmét szolgálja.

Remélem, hogy Valletta és Gabka is hozzászól majd, ők nagyon értenek a lótartáshoz, és asszem Gabka is így tartja a lovait :)

2013. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Valletta ***** válasza:
Ha félridegről beszélünk, az tényleg az egyik legjobb. A lovak nem fáznak -15-ben - már amennyiben nyártól kezdve kinn vannak, jó kondiban és tudnak kellő szőrt növeszteni. Legyen kellő méretű beálló a lovaknak, legyen normálisan megoldva a takarmányozás - egyedileg is lehet etetni, ha van építve egy kis állás-szerű jászol a lovaknak, ahová akár le is lehet őket kötni abrakoláshoz, nem tudják egymást elzavarni, stb.
2013. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én félridegben tartom a lovam, és ez a legjobb neki. Legelőn vannak egész nap ménesben, csak dolgozni jön be. Mindig van előttük víz, és fedett, szélvédett, száraz, szalmázott beálló. Az abrakolás is személyre szabottan történik, vagy kikötik őket, vagy figyelnek rájuk míg esznek, hogy ne egymásét egyék el, úgyhogy mindenkinek egyénileg van összekeverve az abrakja, így a megfelelő mennyiséget kapja, a saját takarmánykiegészítőivel. Az én lovam nagyon élvezi, viszont a munka nehezebb lett így vele, kötődik a többi lóhoz, nem szívesen jön le a pályára egyedül. Van viszont két idősebb, gyengébb ló, aki nem élvezi a félrideg tartást, télen nem tudnak már elég szőrt növeszteni, így folyton takarózva vannak, de megvédeni se tudják magukat a többiektől. A legelőn se érzik magukat biztonságban, mindig bemennek a beállóba, ha tehetik. Nekik jobb lenne, ha meleg istállóban lennének tartva, saját bokszban, napi pár óra karámozással, de a lovak zöme nagyon szereti ezt a tartásmódot.
2013. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem pedig a rideg (vagy félrideg) az egyetlen elfogadható tartási körülmény. az, hogy valaki szerint a lova jobban érzi magát egész nap egyedül egy boxban pár órás karámozással igen szomorú... persze nyilván egy pocsék ridegtartásból egy jó boxosba átmenve lehet, hogy jónak tűnik, de lovat bezárni egy pár négyzetméteres helyre egyáltalán nem jó. szüksége van a folyamatos mozgás lehetőségére, még ha nem is feltétlen használja ki. nem véletlen, hogy a légzőszervi, pata és emésztési problémák szinte csak az istállós lovakat sújtják. Az istálló az embernek nagyon kényelmes, nem kell sokat gyalogolni, hogy beszedje a lovat a karámból, ha fel akarna ülni, kevesebb (sokkal kevesebb!) kajával is ugyanúgy néz ki, kisebb a sérülés veszélye és nehezebb ellopni is. ez mind igaz. azonban a ló társas lény és nem az ember társaságára és nem is a szomszéd boxban lévő ló társaságára vágyik, hanem arra, hogy több ló közé egy hierarchiába beépülhessen és egy csapat részeként élhessen.


én évekig tartottam olyan helyen a lovaim, ahol még beálló se volt, de elég nagy karámok voltak ahhoz, hogy legyen domb, sík terület, bokrok, fák, tisztás, így mindig találtak szélvédett, árnyékos helyet, ami éppen kellett. sosem fáztak és sosem volt bajuk. most olyan helyen vannak, ahol van beálló, ami nekem nagyon jó egy hideg, szeles, esős napon, mert elképzelem, hogy bent állnak, de valójában amúgy rohadtul nem állnak bent. :)

2013. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!