Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell szakszerűen...

Hogyan kell szakszerűen belső/külső állítást végezni?

Figyelt kérdés
És mit jelent az, hogy szár alatt/fölött? az oktatóm egy problémásabb lóra ültetett és mindig mondta ezeket, de nem értem... Elmagyráznátok?

2013. okt. 5. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szár fölött akkor van ha nem teljesen függőleges,(tágabb a keret),az orr/homlokvonal mentén lévő ,képzeletbeli függőleges vonal előtt van az orra. Szár alatt/mögött meg ,akkor ha elvan bújva,nagyon összevan húzva a vonal mögé,esetleg durvább esetben a szügyéig. Az a jó ha teljesen függőleges vonalra esik a homloka. Szokták a szár fölöttel keverni még a szár ellent. DE utóbbi azt jelenti h veszekszik a kézzel,feszeng,nem fogadja ela lovas kezét. Szár fölöttnél csak jobban kidugja az orrát,tágabb a keret.


Ugye ha pl balra állítod,rajta a bal csizma,bal szár annyira állít h lásd a bal szemboltját,bal csizma hevederen hajlítja,jobb szár lezárja a vállát,megtart,hogy ne legyen túlállítva. külső csizma lezár,hogy ne csapja el a farát.ugyanez jobbra is,csak fordítva.

2013. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az állításnál csak biztos akartam lenni benne, hogy jól csinálom, de akkor azzal nincs gond.
2013. okt. 5. 20:37
 3/4 Valletta ***** válasza:

A szár felett egyenlő a szár ellennel. Egy képzett ló orrvonala is lehet a függőleges előtt, a feladattól függően, illetve nincs is előírva, hogy az orrvonala abszolút függőleges kellene, hogy legyen, tehát önmagában ez nem probléma.

Tehát a szár felett/ellen azt jelenti, hogy a ló a szár hatása elől felfelé tér ki, ez lehet egy egészen kicsi mozdulat is, vagy csak egy érzés, hogy a felvétel nem megy át a lovon, nem érzed a kezedben a száját, és a kontaktus elől felfelé, nem pedig hátrafelé tér ki. A szár felett járó lónak pont, hogy nagyobb keretet kell adni, előre-lefelé a szárhoz lovagolni és csak azután feligazítani, tehát a ló orrvonala szükségszerűen a függőleges elé kell, hogy kerüljön, hiszen lovat nem lehet támaszkodás nélkül feligazítani.


Amit az első leírt, az a hajlítás. Állításnál a ló csak a marjától előre hajlik meg, a teste egyenes vonalú.

2013. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szár felett meg a szár ellen nem ugyanaz! Én leírtam a hajlítást,és az állítást is,csak megint tolod a magad hülyeségét,szokás szerint.
2013. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!