Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nóniusz lófajtáról vélemények?

Nóniusz lófajtáról vélemények?

Figyelt kérdés

Jelleme tényleg nyugodt és barátságos általában?

Jó hátaslónak vagy inkább kocsiló?

Tényleg kitartó és igénytelen?

Az igaz hogy szeretnek bakkolni?

Minden tapasztalatot és véleményt szívesen elolvasok! :)



2013. okt. 13. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A hetvenes-nyolcvanas években Ócsag Imre úgy látta, hogy a fajtának eredeti rendeltetése szerint (katonai könnyű hámos) nincs jövője, ezért erősen telivérezték az állományt. A tenyészcél valamiféle hobby-sportló létrehozása volt.

Ebből következőleg nagyon nem mindegy, hogy mikori szakkönyvet olvasol róla, no meg az sem, hogy ménesi nóniuszról beszélünk-e, avagy netán valami több generáció óta háznál tenyésztett példányról, ami esetleg a noniusz 60-70 évvel ezelőtti változatához áll közelebb.


Amúgy minden lovon lehet lovagolni ha be van rá tanítva, a nagy hidegvérű kocsislovakon is. Szerintem nagyobb, nehezebb lovasnak nyugodtan ajánlható a noniusz, se nem rosszabb, se nem jobb, mint bármilyen másik félvér, egyede válogatja, hogy mennyire jóindulatú, milyen hülyeségei vannak, osztán lehet mérlegelni, hogy ezzel együtt tudsz-e élni vagy sem.

Amúgy szerintem rém cuki az a nagy, görbe feje... oszt ennyi. :)


Ja, meg még az sem mindegy ám, hogy mezőhegyesi vagy hortobágyi noniuszról beszélünk...

2013. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) nekem is nagyon tetszenek bár, inkább a félkosfejű egyedek. Hortobágyi nóniuszra gondoltam ami, általában pej vagy sötétpej. Jól néznek ki a szürkemarha gulyával és a racka juh nyájakkal együtt a Hortobágyon... De a mangalica kondák is szépek. :D A pásztor és juhászkutyákról nem is beszélve!
2013. okt. 13. 17:15
 3/8 Lili1Dtimpex ***** válasza:
57%

Nos,én 3évig lovagoltam egy nóniusz pacit-mondhatni,akkoriban még elég kezdőn.

Barátságosnak az volt,de neki gondok voltak az idegrendszerével.Hamar felhúzta magát,viszont mint kiderült ő beteg volt.

Hátasnak is kitűnő volt.Ugrott ha kellett,nem ijedt meg semmi féle magasságtól.

őt egyszer sem láttam bakkolni. :)

Szerintem megéri ilyen lovakkal dolgozni,mivel nagyon hűséges típusok,és bár elég nagyok,mégsem lusták. :D

2013. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én 2 nóniuszt lovagoltam életem során, teljesen "korrekt" lovak voltak, bátrak, elmentek árkon-bokron, nem húzták fel magukat, bár nem is kellett velük veszekedni, se lusták nem voltak, se menősek. és okosak voltak, az egyiket úgy lovagoltam, hogy előtte csak kocsizták és nagyon gyorsan tanult, készséges volt. viszont nekem nem tetszenek, szerintem nem elég kecsesek, és a kosfejük se tetszik. de ez ízlés kérdése.
2013. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :D
2013. okt. 14. 15:06
 6/8 A kérdező kommentje:
Tereplónak jó? Milyen magasságig ugrik jól? 1 méterig hobby szinten ugrik? A válaszokat továbbra is köszönöm! :)
2014. febr. 13. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagy kedvenceim. Nekem kettő van sajátban, Hortobágyról szerváltam őket. Gyönyörű a fejformájuk, imádom, meg az egész ló maga a tökély. Én kocsiba használom gyakrabban őket, de egyik pacim tudja a csikós bemutatót is végezni, tanulékony lovak, nincsen velük semmi gond. Terepen is mentem már vele, ment ez rendesen, nem volt vele gond. Igénytelenségről annyit hogy nekem félridegben vannak, inkább kint vannak, rossz időben jönnek be az istállóba. Sose bakkolt még az enyém, nem tudom melyik milyen.

Nagyon barátságosak, jó lovak.

2014. febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

minden ló elugrik 1 méterig, terepre is alkalmas a legtöbb, természetesen a nóniusz is, nyilván nem távló, de túrázni tökéletes. összességében egy elég szívós, "igénytelen" fajta, szóval nem kényes, stabil idegrendszerrel, szerintem hobbi lónak jó választás.

a "tényleg kitartó" kérdésre azért azt kell válaszoljam, hogy nem egy arab és nem is lipicai, de kétlem, hogy egy hobbi lovas olyat akar kérni tőle, amire nem képes. vagy mit szeretnél, naponta 100 km-t lovagolni? gondolom nem. de amit a többi (átlag) ló bír, azt bírja a nóniusz is, nem fogsz lemaradni, vagy visszafordulni vele egy túráról, mintha mondjuk frízzel indulnál neki.

2014. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!