Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak közelében szabad dohányo...

Lovak közelében szabad dohányozni? Zavarja őket vagy van rájuk valami hatással?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 17:10
 1/6 x) ***** válasza:
100%

Igazából nem nagyon értem a kérdést, mert egy komolyabb lovasedzés is max 2 óra, azt még egy komoly láncdohányos is kibírja, főleg ha ott a ló, ami elvonja a figyelmét.

De a kérdésre válaszolva, én nem ajánlanám, főleg nem az istálló/szénatároló közelében, mert egy szál széna meggyullad és 2 percen belül ég az egész lovarda. Én nem vagyok nagy dohányos, napi max 2 szálat szívok, de mindig jó messze a lovaktól, mert miért károsítsak bárkit is, ha van más lehetőségem? Ha meg mondjuk hosszú terepre megyünk és el akarok szívni egy cigit, akkor is keresek egy pocsolyát vagy valami vizet, a lovat pedig kikötöm valahol a távolban.

2013. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, hogy nagyon tűzveszélyes, ezért nem érdemes.
2013. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán kéne dohányozni olyankor. Én is dohányoztam egyszer mikor lóháton voltam. És nagyon féltem, hogy mi van ha ráesik a parázs és megégeti. Ez nekem bőven elég para volt. Úgyhogy mindig megvártam mikor a pihenő helyre értünk és ott ameddig legelt én addig dohányoztam egyet. :)
2013. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Valletta ***** válasza:
Istálló közelében nem szabad a tűzveszély miatt, lovon pedig nem illő, lovaglás közben úgyis koncentrál az ember, nem ér rá dohányozni, de egy laza terepen szerintem belefér.
2013. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a lovat, lovast féltem lóháton dohányzáskor. Mi van, ha megijed, kiugrik a ló, a lovas elejti a csikket, és megégeti a saját kezét, lábát, vagy a ló nyakát? Pedig láttam már lovastúrán is dohányozni a túravezetőt, meg olyat is, mikor a díjlovas verseny eredményhirdetése előtt a melegítőpálya mellett várakozva gyújtott rá a sportoló a lova hátán. Istállóban pedig nagyon tűzveszélyes. De magát a lovat nem zavarja, a szagától nem lesz ideges, ha erre vonatkozik a kérdés. Nyilván nem tesz jót, ahogy az sem, ha melletted cigizik valaki, ha nem is te szívod, mégis te is letüdőzöl belőle. De olyanról még sosem hallottam, hogy tüdőrákot kapott volna a ló, mert a lovász dohányzott mellette, de életvitelszerűen biztosan árt a tüdejének.
2013. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer buli volt a loviban, és ittak is, meg cigiztek is.

Az egyik srác pedig majdnem megégette a lovam fejét, teljesen véletlenül.

Nah, az óta tombolok, ha ilyen van. Amúgy a paripp semmi extrát nem reagált a cigi közelségétől.

De láttam már lovast lovon cigizni... meg kéne inkább tisztelni őket azzal, hogy nem romboljuk a tüdejüket.

2013. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!