Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül otthon tartani...

Mennyibe kerül otthon tartani egy lovat? (szalma, széna, kovács stb. )

Figyelt kérdés
Nemsokára megkapom életem első lovát,itthon tartanám,a felszerelések árát már kiszámoltam,már csak arra lennék kíváncsi hogy mennyibe kerülne eltartani egy lovat hónaponként?

2013. nov. 2. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon változó tud lenni. Én például szerencsésnek mondhatom magam. 6000-ért veszek nagy körszéna bálát ami, ha nem belököm elé, eltart egy hónapig, de 3 hetet mindig kihúz. Szalmának nagy kockát veszek 4000-ért (500 valahány kg) 3 hónap kb. Főképp zabot kap 4000/q.

Kovács 6-ért körmöl, nem patkoltatok, de úgy kb 10.000 lenne 6-8 hetente.

Nem tudom állatorvosi költségeket néztél e már, de azt is kalkuláld bele (oltások, féreghajtás és ne adj ég bármi baja van...).

Összegezve, ha a dokit nem számolom átlagolva 15-20e egy hónap.

2013. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
LOVAT EGYEDÜL NEM TARTUNK!!!!!!!!!!!!!
2013. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szenabalabol 2 kell egy honapban, most kb 5000 ft. Szalma szerintem kb 3000 ft ami egy honapra eleg. Napi kb 2 kg zab, bar ez valtozo lovonkent. Ehhez adnek 1 kg korpat es egy kg kukoricat. Ez igy kb 8000 egy honapra. Nyaloso max 500 ft egy honapra. Lucernabol en havi fel korbalat szoktam adni ami 2000 ft, mert 4000ft kb egy bala belole. Kormoles kb 5000 kethavonta, ketlabra patko kb 10000 ket honapra, negylabra patko kb 15000 ft ket honapra. Allatorvost nem tudom pontosan, attol fugg, hogy mikre adsz oltast, erdemes a kotelezon kivul is adni pl tetanuszt. Szerintem allatorvosra havonta ha elteszel 2-3000 ft-ot akkor az eleg. De a kajaknak a nyari arat szamoltam, tehat telen 2x-3x annyi, ugyhogy nyaron kell megvenni. Ez igy 30000 korul van, de ha igy tartod, annit adsz n3ki, ahogy irtam, akkor nagyon jol fog kinezni! De pl a zab lovonkent valtozik, az egyem nem is kap, csak mindenfele mas abrakot, kulonben dilis lesz. De van olyan lo akinek nem kell ennyi szena. Es ha van ra lehetoseged, akkor naponta engedd ki legelni 2-3 orara (gonvolom nincs tobb hektaros legelotok)De lovat tenyleg nem ajanlatos egyedul tartani
2013. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!