Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Igaz hogy a lovak nagyon...

Igaz hogy a lovak nagyon érzékenyek az elektromosságra?

Figyelt kérdés
Úgy halottam ha elektródákat tennénk a fülükre és egy góliát elemmel zárjuk az áramkört, mely esetben a ló feje lesz a fogyasztó, ennyitől már "borul"? Ez igaz? Ne aggódjatok nem akarom kipróbálni csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.
2013. nov. 13. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, de az az óriási para, ahogy a villanypásztortól félnek, azt mutatja nekem, hogy biztos nem szeretik.:) (Bár lehet, hogy csak az enyém ilyen) de szerintem lófüggő. Van egy nyolcéves dömper nagy 180 cm magas sportlovam, a múltkor a karámnál állva simiztem, hozzáértem a kerítéshez, és átráztam rá (abszolút nem volt erős, pedig vizes cipőben voltam) 30 percig vágtázott körbe, és nem hagyta magát megfogni, nehogy fájjon. A csikóm viszont még 10000nél is kimászik-elszakítja-kibújik...
2013. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, a lónál az embernél alacsonyabb feszültség is káros lehet. Míg embernél 50 Volt váltóáram az "egészséges" határ, addig a lónak a fele is elég, ha jól tudom.
2013. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez egy nagy baromság, hiszen a ló fejéne nem kisebb az ellenállása, mint egy emberének, sőt, pont, hogy nagyobb, hiszen a két füle között is fizikailag nagyobb a távolság.

Az, hogy érzékenyebb az áramra azt jelenti, hogy rövidebb a szőre így a villanypásztor könnyebben erősebben meg tudja csapni. Pl a szárnyasok, vagy egy nagy szőrű bárány kültakarója jobban szigetel, így oda erősebb villanypásztor kell.

2013. nov. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én 2.-djára lovagoltam és nekitolatott a villanypásztornak aztán két lábra állt elkezdett ugrálni,vergődni.Áramos
2013. dec. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!