Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen egy jó lódoki?

Szerintetek milyen egy jó lódoki?

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta hogy ilyesmi irányba megyek tovább de nem tudom alkalmas lennék-e rá.
2013. nov. 15. 19:42
 1/2 x) ***** válasza:

Nekem a legfontosabb (azután persze, hogy értse a dolgát) talán az, hogy oda merjen menni a lóhoz, ne féljen tőle és nyugodtan csinálja amit kell. Mert volt már olyan a régi állatorvosunknál, hogy fél órát kellett vele állni az istállóajtóban mert nem mert bemenni a lóhoz. A vége az lett, hogy elkértük tőle a fecskendőt és mi adtuk be a lónak az oltást, mert se időnk se kedvünk nem volt órákat állni egy rutin védőoltás miatt. Egy másik orvosnál pedig volt olyan, hogy felhívtam hétköznap délután 2-3 óra körül, hogy ki tudna-e jönni. Azt kaptam válaszként, hogy nem tud, mert már ivott. És nem is az, hogy mondjuk vendége volt és megivott egy pohár bort, hanem érezni lehetett rajta, hogy mattrészeg. Ez előfordult kétszer, többször nem hívtam, mert ha mondjuk kólikázik a ló akkor inkább hagyjam vergődni csak mert ő minden délután tök részeg?

A mostani állatorvosunk viszont nagyon jó. Ha olyan van, fölemeli a ló lábát, bekötözi, ha kell befekszik a ló alá. Viszont mivel tényleg jó orvos, így rengeteg helyre hívják és mindig siet valahová. Tavasszal 2 elletés között szaladt ki hozzánk véres ruhában, gumikesztyűben egy kólikához. Mondtuk is neki, hogy jól van már a ló, csak üljön le 2 percre mielőtt összeesik. :) De szerintem ezt bőven el lehet viselni.

Jajj, és ami még nagyon fontos, ha valamit nem tud, vagy nem biztos benne, akkor inkább mondja azt, hogy "Elnézést, ebben nem vagyok biztos. Hazamegyek és majd idetelefonálok később" minthogy véletlenül is ártson a lónak. (Jó nyilván ez a nem súlyos esetekre vonatkozik).

2013. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szeresse a munkáját, ne csak a pénzért csinálja. Nekem az is számít, hogyan áll hozzá, érzem én is, meg a lovam is, hogyha olyan doki látja el, aki csak kötelességből csinálja, vagy ha olyan, akinek tényleg fontos, hogy jól érezze magát a ló.
2013. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!