Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek még versenyezhet?

Szerintetek még versenyezhet?

Figyelt kérdés
Van egy ló a lovardába,aki régebben Angliában versenyzett,csak egy kicsit megsérült a háta,ezért olcsón eladták. A lovardából több ismerősöm is kivitte terepre,és azt mondták,hogy nagyon gyorsan fut.(angol telivér) Szerintem,nagyon tehetséges,távlovaglásban,vagy valami hasonlóban nagyon jó esélyeket érhetne-el.Szerintetek lehet belőle még jó versenylovat faragni? 13 éves.Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

2013. nov. 19. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elviekben igen, de látatlanban senki nem tud megbízható választ adni. :)
2013. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Angol telivér a ló? Mert akkor látatlanban azt mondom, hogy meg se próbáld. Az angol telivér alapból tökéletesen alkalmatlan távlovaglásra. Ott ugyanis nem elsősorban gyorsnak kell lenni. Szívós, erős és abszolút egészséges ló való oda, hiszen a rövid táv is 40km, a többi ennek többszöröse (80, 100, 120, 160). A telivérek nem szokták bírni. Nem véletlen, hogy elsősorban az erre kitenyésztett fajták - pl. arab - versenyeznek távlovaglásban.

A telivér túl érzékeny, általában fizikailag és mentálisan egyaránt érzékeny lófajta. Lehetnek kivételek, de alapvetően ilyenek és ezen tulajdonságok egyáltalán nem férnek bele a jó távló fogalmába.

Az, hogy 13 éves, nem lenne baj. A sérülése viszont majdnem biztos, hogy visszaütne egy verseny alkalmával, ami jobb esetben csak a versenyből való kizárást vonja maga után, rosszabb esetben a kiújult sérülés miatt hosszú hónapokra kiesik a munkából vagy végleg alkalmatlanná válik lovaglásra.

Én egyáltalán nem gondolkodnék ebben.

2013. nov. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az angol telivér inkább sprinter, a távlovaglásban pedig inkább távbírónak kell lenni. Arra az arab telivérek a jók, nem az angolok. Örülj, hogy felgyógyult a sérülésből, ne kísértsd az ördögöt.
2013. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a válaszokat.
2013. nov. 20. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne az ottani edzőt megkérdezni,lát-e a lóban fantáziát valamilyen szakágban.Ez lehetne pl.valamilyen western ágazat.

Ismertem pl.egy telivért,aki a pályáról egy bérlovardában került.Ott volt jópár évet,majd megvette az egyik lovasa és a tizenpár éves lovat átlovagolta.Ha jól tudom,hordókerülésben értek el szép sikereket.

2013. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!