Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent a nagykantár vagy...

Mit jelent a nagykantár vagy a kiskantár?

Figyelt kérdés
És valaki megtudná esetleg irni a versenyek betüjelét díjlovaglásban ???
2013. nov. 23. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:

A kiskantárnál 1 zabla és 1 szár van. A nagykantárnál van egy feszítőzabla és egy alátétzabla. mind 2 zablához tartozik egy szár,így a lovas kezében 2 db szár van, gyorsabban átmennek a segítségek a lovon,gyorsabb felvételeket eredményez,viszont durvább a hatása,kezdőknek nem való.


Vannak póniklubos versenyek itt van: F,D,C kategória.


Hivatalos : A,E,L,M,S

2013. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nagykantár nem ad durvább segítségeket megfelelő kézben, hiszen csak a bonyolultabb feladatokat végzi a feszítő, amiket a csikózabla már nem képes lekommunikálni, tehát a feszítőhöz nagyon érzékenyen, finoman kell hozzányúlni (értsd: nem a rohan a lovam, teszek már' rá egy feszítőt esetről beszélgetünk).

Nagykantáron valóban két zabla van, egy feszítő, és egy alátét zabla, ez egy sima csikózablát jelöl, ha jól tudom, elvben ez lehet olívzabla is.

Kiskantáron egy zabla van, ahhoz nyilván egy szár csatlakozik, a zabla lehet csikó-, olív-, vagy D-zabla is, tudtommal.

2013. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ad durvább jelzéseket?! Akkor a te kezedben még nem volt.... És igen,lehet olív,D zabla,csikózabla meg még százmillió fajta.....
2013. nov. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Mostmár tisztán értem . Eddig kicsit homályos volt . De azt én is tudtam hogy a nagykantár nem kezdőknek van és hogy durvább . Csak ha majd kell nagykantárt használnom akkor tudjam mi az . Ti hány éve lovagoltok és mikor kezdtetek ell nagykantárral lovagolni ???
2013. nov. 25. 17:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és első válaszoló : az s szint után van nagydíj is . Vagy rosszul tudom ???
2013. nov. 25. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Az S az már nagydíjszint :)
2013. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagykantár M-től van, és nem a nagykantár maga ad durvább segítségeket, sőt, a feszítőt szinte békén is hagyod, csak azoknál a feladatoknál használod, ahol a csikózabla már nem képes lekommunikálni a kérést a ló felé, a feszítő viszont ezeket minimális mozdulattal is képes átvinni, ha tudsz vele bánni, nem durva. Ha nem tudsz vele bánni, akkor egy egy sima csikózabla is lehet durva.

[link] - ha nem hozná be, akkor bal oldalt találsz egy olyat, hogy programgyűjtemény... S1 amúgy a "kisnehézosztály", S2 a Nagydíj.

2013. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek .

:)))))))) :))))

2013. nov. 26. 19:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!