Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolhatja az edzőm a...

Lovagolhatja az edzőm a haflingimet?

Figyelt kérdés

Elvittük tanításra, belovaglásra az 5 éves hafi heréltemet, és már ott tart, hogy rá lehet ülni, de eleinte még ő fog rajta párszor ülni, amíg biztos nem lehet benne, hogy én is ráülhetek. (addig én egy másik lovon gyakorlok.)

A fickó kb (max) 90 kiló lehet, bár egyáltalán nem testes, csak magas. A hafim kb 145 cm körül van, és nem az a nagyon vastag testalkatú, pl [link]

vagy [link]

hanem az a karcsúbb típus, pl: [link]

vagy [link]



2013. nov. 23. 14:00
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocsi a google-s képekért de így volt most a legegyszerűbb :P
2013. nov. 23. 14:03
 2/24 anonim ***** válasza:
mondjuk belovagolni nem 90 kg-s emberekkel szokás egy lovat, de baja nem hiszem, hogy lehet, bár nem tudom mi alapján saccoltad meg a súlyát, de minden lónak jó, ha eleinte, amíg gyengébb a háta inkább egy 50 kg-s ember ül rajta, nem 90...
2013. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Régebben, kb 3 éves kora után elkezdtük belovagolni, akkor én ültem rajta (kb 45 kiló voltam akkor), de különböző okok miatt az abbamaradt, és most már pár hete ott van és hátlazító, erősítő munka is volt vele
2013. nov. 23. 15:28
 4/24 anonim ***** válasza:
egy ló betanítása nem olyan h abbamaradt, úgy kell csinálni hogy mások maradjanak el mert ez fontosabb... sorolhatnám miért... amúgy a képekkel nem montál sokat nem érttem a lovad erős-e vagy más miatt vékony
2013. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Tudom, de ezen már úgysem tudok változtatni :S úgy értem, hogy nem az a hidegvérű, sodrott alkat.
2013. nov. 23. 18:37
 6/24 anonim ***** válasza:
A pónikat se kisgyerekek lovagolják be... Nem lesz tőle baja, ha pár alkalommal az elején nem egy könnyű lovast kell vinnie, sokkal nagyobb hangsúly van a későbbi munkán, például, hogy nem a legelején kell rajta megtanulni tanügetni, stb...
2013. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Akkor ettől a hátaval nem lesz semmi?
2013. nov. 23. 22:45
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Ezt most nem értem, elkezted TE belovagolni, abbamaradt és az edződ nem biztos h TE ráülhetsz e? MIvan? Egyébként hány éves vagy? Nekem is hafim van, én 13 éves vagyok és én lovagoltam be, senki nem mert hozzányulni 7 éves koráig de én belekezdtem.. és már megvagyunk az alap dijlovas programmal már elkeztünk ugratni, már csomószór voltunk terepen egyedül is, és már szőrén is lovagoltam rajta, tegnap meg kötőfékkel karámban ez volt kb 5 hónap :D hozzáteszem bakolós lovon

És enyém is vékonyabb alkat. Szerintem sokkal jobban tennéd ha te lovagolnád be:D [link] ,,,,,,, [link] ,,,,,,, [link] ,,,,,,, [link] és már videónk is van : http://www.youtube.com/watch?v=wX0uKIeWzK8

2013. nov. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Akkor egy másik edző segített, de nem ő ült rá, hanem nekem kellett.
2013. nov. 25. 17:26
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
az se rossz megoldás, ha te lovagolod, de edző jelenlétében! szerintem az edzőről nem kéne lebeszélni, megnéztem a videódat kedves előző és tök jó, hogy egyedül ment minden, de azért rajtad se rontana egy edző... pl. 04:12-től mi történik? a ló vágtázik, te meg könnyűügetsz? :o
2013. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!