Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas edző képzés?

Lovas edző képzés?

Figyelt kérdés

Én ezen a képzésen gondolkozom hosszútávon:

[link]


Felsőfokú képzés, igaz, csak OKJ... ez használhatóbb papírt ad vajon, mint a névtelenek?


Illetve mit jelenthet az, hogy versenyzői múlt helyett elfogadnak 2-3 év sportági gyakorlatot? Elég, ha bizonyítani tudom, hogy 2-3 éve edzésekre járok rendszeresen?


Sportoktatói bizonyítvány, vagy II. osztályú minősítés kell. Ide csak sportoktatót fogadnak el, vagy elég a túravezető is? Mi az a II. osztályú minősítés?



2013. dec. 1. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez körülbelül egy hajszállal ér többet, mint a nevetlenek...Annyi, hogy ha valaki ránéz elmondhatod, hogy egyetemen tanultál. :)

Nem egy ismerősöm végezte, nem is maradtak sokáig a szakmában. :D

Inkább, költsd ezt a pénzt egy profi edzőre, akkor már lesz referenciád és könnyebben találsz helyet. Sajnos, sok helyen csak azt nézik, hogy papírod legyen, a tudás meg...

2013. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lovaglásnál írják külön, hogy sportoktatói bizonyítvány, vagy 2. osztályú minősítés kell. Vagyis ha az alapfokú edzői (sportoktatói) képzést még nem végezted el, akkor igazolnod kell legalább másodosztályú minősítést, itt nem fogadják el a leigazolt sportági gyakorlatot.

Díjugratásban: II. osztályú sportoló, aki országos minősítő versenyeken 130cm annak megfelelő, vagy magasabb szintű nemzetközi versenyszámban minősítő pontot szerez.

A díjlovaglást nem tudom, rá kéne keresni, de szerintem minimum középosztályt kérnek valahány minősítőponttal. Távlovaglásban a másodosztályú minősítéshez minimum 200 minősítő pont kell, van erről táblázat a szövetség honlapján, csak egy kis betekintés végett: egy OB forduló középtávú (80km-es) versenyén az első helyért 50 pont jár - lehet számolgatni.

Militaryban jelenleg nem tudom, de biztosan fönn van az is a szövetség honlapján.

Használható papírt semmi sem ad, a papír ahhoz kell, hogy hivatalosan csinálhasd. De ha nincs mögötted magas szintű tudás meg néhány eredmény, akkor nincs az a papír, ami "használható", mert senki nem fog hozzád menni edzeni. Oktatni fogsz tudni, sajnos ma Magyarországon nagyon nem nézik, ki és milyen papírral vagy tudással oktat (ezzel nem a tudásodat akarom minősíteni, hiszen nem ismerlek, lehetsz akár szenzációsan jó lovas!!, csak magát a rendszert kritizálom). Papír kell, elvileg talán el is kezdik szigorúbban nézni, bár nem tudom, mi lesz belőle hosszú távon, de ha komolyabb edző szeretnél lenni, akkor senki nem a papírodat, hanem az eredményeidet fogja nézni.

2013. dec. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En is gondolkoztam rajta de szerintem nem ér annyival többet kint egy sima képzés. Ráadásul 3 éves képzés.
2013. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!