Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet ellene tenni?

Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogyha erősen végig húzzuk 2 ujjunkat a ló gerincvonala mellett és beejti a hátát akkor fáj neki. Mitől van ez és mit lehet ellene tenni?

2013. dec. 31. 15:19
 1/9 anonim válasza:
A lovardánkban nemrég járt egy csontkovács és azt mondta az egyik ló tulajnak, hogy fogjon két patakaparót és húzza végig a ló gerincvonala mellett annak érdekében, hogy amire felül a lovas kicsit lazább, elengedettebb legyen a ló. Mondta, hogy ilyenkor a ló először domborít, mint egy macska,majd nyújt magán egyet. De ha simán csak megnyomod neki és hirtelen beejti a hátát akkor fájhat neki...Szerintem ha van rá esélyed nézesd meg egy állatorvossal.
2013. dec. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha fáj neki ,akkor kikell deríteni mitől. rossz nyeregtől!felszereléstől is fájhat és persze ha megvan "ütve" a háta ,az is ehhez vezethet. Csontkovács ,állatorvos legrosszabb esetben.
2013. dec. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy fáj neki, mert régen mielőtt még nem vettük meg, rosszul bántak vele, és sokat verték. Régebbi sérülés is lehet az oka?
2014. jan. 1. 10:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet ! De lehet csak nyeregtől is az ugynevezett munkanyergek nehezebbek de a gerincet jobban kímélik vagy tudom még ajánlani a wintec nyergeket is azok pedig ilyen habszivacs féleségből készülnek vagy még talán a szilikonos nyereg alátét is segíthet mi azt szoktuk rakni a csontosabb lovakra a gerincük kímélésére :) remélem semmi súlyos baja nincs :)
2014. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ha fáj neki maszirozd gyengéden és hanyagold egy kis ideig a nyerget.
2014. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Akkor most egyáltalán ne lovagoljak rajta?
2014. jan. 3. 09:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát mindenképpen kérdezz meg egy állatorvot hogy mitől van és ha csak a nyereg akkor egy csere és utána szerintem nyugottan mehetsz vele :) ha meg valami más akkor azt az orvos ugyis megmondja mit kell vele csinálni
2014. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak az a gond hogy még nincs útlevele, és anélkül az orvos nem tud sokat kezdeni vele.
2014. jan. 3. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
ja hát akkor várj az orvosra nehogy komolyabb baja legyen .
2014. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!