Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek ridegben van a lova,...

Akinek ridegben van a lova, ahhoz szólna a kérdésem. Abrakolás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hány fándlival adtok neki abrakot télen/nyáron? Az enyém hetente 3-4 x dolgozik,de ha több időm van,gyakrabban is. Mennyit ajánlanátok?

2014. jan. 2. 11:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem az arabok vannak karámban, beállóval télen, legelőn beálló nélkül nyáron. Mondjuk ilyenkor is csak addig mennek be, amíg felzabálják a szalmát. :-P Nem tudom, mekkora hideg kell nekik, hogy bevonuljanak. Nem egy fázós fajták. :-)

Tisztességgel vannak lovagolva, napi kétszer abrakolnak, 3-3 fándli abrakot kapnak, áztatva, főleg árpa, kis kukorica, fél fándli korpa. Szálasat szénát és lucernát esznek vegyesen. Röpködnek is rendesen. :-) Van bőven energiájuk. :-)

2014. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia, azt nem írtad,hogy pónid van, angol telivéred vagy sodrottad.

Nekem egy 165 centis magyar félvér jellegű lovam van, 11 éves herélt. Heti 3szor lovagolom terepen 1-2 órát, 1szer futószár (általában. Majdnem minden nap kivan engedve egész délutánra legelőre ahol télen is zöldellik a fű, de a beállójában be van állítva egy fűszéna bála így ha megéhezik ehet. 2 fandli zabot kap, és egy fél fandli kukoricát (alaposan beáztatva). Kukoricát télen adok neki, nyáron egyelőre nem tervezek.

Emellett egy 80 centis pónim van aki egy marék zabot kap és sok gyümölcsöt.

2014. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12-es.

Árat nem írtam bocsi !! :)

3 hónap (tél) nekem 42 ezer forint. Egy hónapra mindig 2 db 150 cm átmérőjű fűszéna körbálát számolok a két pacinak.

1 db bálát télen 6000ért veszek, szalmát 3ezerért, zabot kukoricát azt ingyen. Nyáron ha pl nincs aszály,mint két éve akkor szénát 4000ért is tudok szerezni, ez sokmindentől függ. Hol veszel,mennyi időre veszel...

2014. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!