Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A western kantárhoz azok a...

A western kantárhoz azok a western zablák mind feszitők? /feszitőzablák? /

Figyelt kérdés
Az én lovamnak eddig mexikói kantárja volt, de amúgy eddig ilyen Kanadai Western túra nyergem van, és itthon van egy használatlan western kantár, csak zabla nincs hozzá. Természetesen nem illik bele a hagyományos zabla. Igy az a western zabla kéne /nem tudom mi a neve/. De amiket eddig láttam mind olyan feszitő zabla volt. Csak olyanok vannak? Az én lovamat könnyű megfogni meg irányitani igyis csak gumi zablája van /almás zabla/. Őt ujjal is lehet fogni. De nagyon szeretném a western fejlőt.

2014. jan. 8. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

nem igazán értem mi az, hogy "természetesen nem illik bele a hagyományos zabla"?


azt azért elárulnám, hogy a westernben nem azért használnak feszítőt, mert a lovak megfoghatatlanok és azzal jól belehúzva a szájába majd megáll.

röviden az a lényeg, hogy a western lovaglás során csak 1 kézzel fogják a szárat, (a másikkal pl. lasszót, pisztolyt, elrabolt zsák pénzt, bocit, vagy bármi mást), ezért a ló teljesen máshogy van betanítva, nem támaszkodik és a szár apró mozdítására reagál, már arra, ha a nyakához hozzáér a szár. ezeknek a lovaknak se tépik a száját.

tehát hivatalosan, hagyományosan nem feszítő western zabla nincs, mert a western felszereléssel felruházott lovaknak western módra is kéne belovagolva lenniük, ahhoz pedig feszítő kell.

de a mai igényekhez igazodva (amikor angol lovasok angol segítségeket adva western felszerelésben lovagolják a lovat) már gyártanak "westernes" csikó zablát. de az kb annyiban különbözik a hagyományostól, hogy matt a zablakarika, vagy van benne egy csillag vagy ilyesmi.

ha te western kantárt szeretnél műanyag zablával nyugodtan berakhatod, senki nem fog kiröhögni és egyáltalán nem leszel kevésbé westernes, hiszen mint kiderült amúgy sem westernlovaglást űzöl, hanem angol lovas vagy western cuccal, ebbe szerintem bőven belefér a western kantárba rakott gumis zabla.

2014. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

de itt van pár nem feszítő western zabla, ha ezzel szerinted esztétikusabb, én nem látok jelentős különbséget, csak azt, hogy a legtöbb elég vékony, ami a finom szájú lovadhoz nem kell

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

mostmár értem köszönöm! Hát eddig úgy gondoltam, h azok a western zablák feszitik a ló szájját. Úgy érttem, hogy nem lehet bele tenni a hagyományos zablát a kantárba, hogy a pofaszij rövid, és az elárusitó azt mondta, még anno, hogy az direkt olyan. Mivel ezeknél a western zabláknak van az a hosszú része és azt gondolta, hogy a pofaszijat a a hosszabb résznek a karikájába belekell csatolni, le meg a kantár szárat. Rövid a pofa szija ennek a kantárnak. Beletettem az egszerű zablát és az egy pónira való volt, pedig nem pónis méretet vettünk. Remélem érthető voltam :D

[link] Pont ez a kantárunk van!

2014. jan. 8. 15:50
 4/12 A kérdező kommentje:
mutassa a képet?
2014. jan. 8. 15:51
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


pl. ennél a zablánál /a képen/ ha a legfelső lyukba kapcsolom a pofaszijat vagyis tehát ami a zablához kapcsolódik akkor az hosszabb is lessz nem? És akkor jó a lovamra, nagyobb, vagy?

2014. jan. 8. 15:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Első: a westernre képzett csikókat is csikózablával tanítják be és csak később térnek át a feszítőre.


Egyszerűen kicsi a kantár a lovad fejére, akármekkora méretnek is vettétek. Ez nem azon a 3 cm-en múlik, amivel a feszítőzabla szára feljebb nyúlik - mert akár a ló feje is lehet 3 cm-rel nagyobb, és akkor már nem jó rá. Szóval úgy néz ki, nem fogod tudni használni a kantárt arra a lóra.

2014. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem mutatja. A linked a google "western kantár" keresést hozza be...
2014. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, behozta közben, csak elsőre valamiért nem. :)
2014. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :)
2014. jan. 9. 14:31
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem pl ilyen volt. Szerintem add el azt a kantárfejet és vegyél egy lovad fejéhez illőt.


A másik, hogy miért akarsz feszítőt rakni a lovad szájába?

2014. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!