Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a gond a lovammal?...

Mi lehet a gond a lovammal? Ez az 1 napi lovaglás ennyit ártott volna neki?

Figyelt kérdés
A sztori a következő: van egy arab telivér heréltem, és vasárnap tanulnom kellett, nem értem rá kimenni, ezt az oktató is tudta, és elkérte a lovamat a napra, mert sokat kellett terepre menni és neki nem jutott ló. Mondtam neki, hogy nyugodtan vigye. De ma már rá se lehet ismerni a lóra. Nem reagál úgy a segítségeimre. Ingerült, feszült, nyugtalan. Rohanni akar. Pörgős volt mindig is, de sose akarta a szárat kitépni a kezemből, ma meg pont ezt csinálta. Pedig alig fogtam. Próbáltam megereszteni, de akkor még jobban pörgött. Semmire nem reagált. Az oktató nem mondja el hogy hogyan, milyen stílusban lovagolta. Azt mondta, hogy valószínűleg nem értek a lovamhoz.7 éves ló, 3 éves kora óta van nálam. 4 évesen belovagoltam. Egyáltalán nem volt rá jellemző, hogy bepörög. Ez csak vágta kezdeténél volt. Ügetésbe úgy ahogy normális volt.
2014. jan. 20. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg jól szétverte szerencsétlent a drága oktatód, azt tud hirtelen nagy változásokat okozni, főleg az "ingerült, feszült, nyugtalan" rész után lehet ezt sejteni, tipikusan annak a jele, amikor az állat nem biztos abban, mit kéne csinálnia, ezt pedig agyatlan verésre utal. Én mondjuk kapásból oktatót is cserélnék, már csak a "nem értesz a lovadhot" beszólás miatt is.
2014. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Nézd meg mit reagál a pálcára, persze nem akkor, amikor a hátán ülsz. Simogasd végig vele, lóbáld mellette, felette.
2014. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 x) ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első válaszoló írta. A "nagyon hozzáértő" oktatód nem tud kezelni egy pörgős lovat normálisan, szóval odasózott neki párat. Az ilyennel pedig nem túl jó ötlet eldicsekedni a ló gazdájának, ha érted mire gondolok. Aztán másnap gondolom ő is látta, hogy jól elcseszte szegény lovat, szóval kellett valami kifogás (és miért ne fogjuk a ló gazdájára?) Én a helyedben minimum otthagynám az oktatódat is meg a lovardát is, mert ez nagyon nem jó a lovadnak.
2014. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nah, én pont ezért nem engedem át soha, senkinek a lovamat. Nem érdekel, milyen szinten lovagol, mennyire ért a lovakhoz, ha bármit elront, nekem egy hónap, mire rehabilitálom a pacit. Valószínűleg nálatok pont ez a helyzet, hála az oktatódnak, jó kis munka vár rád. Nem elég, hogy rosszul használta a szárakat, és jól megtépte szerencsétlen lovat, meghajtotta, és szerintem indokolatlanul meg is verte. Nekem is arab telivérem van, és az idegbeteg rohangászás a rossz pletykák ellenére nem fajtajelleg, pedig ő is pörgős jószág ám, de mindezek mellett a végsőkig engedelmes. Ha eddig nem csinálta, és most igen, akkor minden bizonnyal a terepen lovagolták hibásan. Én nem értem, miért nem képelted fel még azt az oktatót, szerintem írj egy szerződést a lovardával, hogy soha, semmilyen körülmények között nem ülhet fel rá más többet. Ez nem iskolaló, hanem saját, és a fajta amúgy is eléggé ragaszkodó tud lenni, ha a te jelzéseidet és szárkezelésedet megtanulta, akkor az attól eltérőbbet egyszerűen nem fogja érteni, és ha még indokolatlanul pálcázzák is közben, akkor bizony bepöröghet, az ilyesmit nem viseli el a fajta idegrendszere. Inkább ne üljön rá hetekig más, minthogy valami idióta tönkretegye nekem.

Kitartás, kitartás, nem lesz ezzel gond, lovagold a saját stílusodban, én biztos váltanék pár hangos szót az oktatómmal, pláne, ha beszól, hogy nem értek a saját lovamhoz. Szépen meg fog nyugodni a paci, és olyan lesz, mint rég.

2014. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem akartam veszekedni vele, hogy a lóra szinte rá se lehet ismerni. Pláne úgy, hogy bértartásban van nála a ló, és igen akármilyen pörgős is, mert én szeretem, hogy ennyire pörgős a lovam, de mindig engedelmes volt, a lovardában most majd holnap megkérdezem azokat akik terepen voltak, hogy mi történt valójában, mert akkor könnyebben tudom a problémát orvosolni.
2014. jan. 20. 21:11
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Nekem már csak abból is gyanús az oktató viselkedése, hogy amikor mondtad, hogy baj van a lovaddal, nem segítőkészséget mutatott, hanem rögtön rád hárította a felelősséget. Tuti vaj van a füle mögött.
2014. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy nála van bértartásban, nem ok arra, hogy ne tudj kiállni a saját, és a lovad érdekei mellett. Én is számtalanszor küldtem már el melegebb éghajlatra a lovardavezetőt. Nehogy már azt higgye, hogy ő tesz szivességet nekem! Én megfizetem a havi tartást, sőt bőven jut profitra is neki, mindezek mellett elvárom, hogy maximálisan minden igényét kielégítse a lovamnak. Én éppúgy jelzem neki, ha keveslem a legelőn töltött időt, a körmölések gyakoriságát, ha elégedetlen vagyok a lovam súlyával, temperamentumával, egészségével, vagy a széna minőségével, és ha nem hallgat a szép szóból, akkor bizony erélyesebben sem félek vele ezt közölni. Az hogy ráül, és elbarmolja évek munkáját, az nálam nagyon komoly gondnak számítana. Te tudod, mi a jó nektek, de azért ne vedd félvállról az oktatót ezentúl, hiszen első kézből tudtad meg, hogy fikarcnyit sem ért a lovakhoz.
2014. jan. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem velem történt meg, de legutóbb mikor egy másik bértartó veszett össze vele, akkor azt mondta, hogy maradjon csendbe ő látja el a lovát, tehát innentől kezdve csönd a bértartóknak.
2014. jan. 21. 06:16
 9/17 anonim ***** válasza:

Az első jól leírta. :(

Amit meg ma reggel az utolsó hozzászólásodban írtál, az alapján egyértelmű, hogy MENEKÜLJ erről a helyről!

2014. jan. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Keress új bértatást, ezt az embert pedig nem szabad oktatónak nevezni.


Hosszú hónapok évek munkáját lehet tönkretenni egy rossz élménnyel. Neked elég melós lesz az elkövetkezendő pár heted, mire lenyugtatod a lovad. Én sok sikert kívánok hozzá és remélem a következő bértartó hely már normális lesz.

2014. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!