Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fokhagymát ha csak beleszelete...

Fokhagymát ha csak beleszeletelem, vagy belereszelem az abrakba az úgy megfelelő, illetve mennyit lehet neki egy adag kajához hozzáadni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves hm...Te!

Én azt tanácsolom, hogy pucolj meg egy befőttesüvegre-való fokhagymát, majd úgy max. negyed részig öntsd fel mézzel...hébe-hóba rázd jól át. Ez a kutyvalék összeérik, a fokhagyma levet fog ereszteni. Az eltarthatósága így hónapokkal elnyúlik. Én fokhagymaszezon idején lepucolok kb. 10 normál méretű befőttes üvegnyit, és egész évben ezt adom, vacsi előtt, nehogy savat csináljon neki. Utána leöblíti almával, vagy uborkával...aminek épp szezonja van... Léeresztést követően fogyasztható...Neked is tökéletes immunerősítő! A ló kezdetben nem fogja szeretni, mert nem ismeri...a "beért" fokhagymát bemárthatod még némi mézbe akár...de kb. 2-3 nap "harc" után meg fogja enni...az enyém jobban szereti, mint a zabot. Naponta egy fejnél nem kell több...én 2-3 gerezdet szoktam adni, mert imádja. Többet meg nem merek, nehogy megfájduljon a gyomra, vagy begörcsöljön a hasa, mert tudjuk, mit tud művelni velünk is, ha sok fokhagymát eszünk! A megmaradt levet mindig rácsurgatom a beáztatott zabjára...még a szalmára lecsurgó levet is megeszi, annyira szereti, pedig a szalmát nem eszi. Én már 3 éve adom a lónak...hiába féreghajtózom, sosincs benne féreg, pedig többféle márkát szoktam neki adni, persze nem egyszerre...a legyek ellen nem jó, de az immunrendszernek tökéletes! Próbáld ki így, kicsit melós, de esős nyári napon az embernek úgysincs más dolga...meg én sem voltam már 3 éve megfázva..kopogjam le...büdös sem leszel tőle, mert a méz közömbösíti...Majd írj, hogy hogy ment, milyen módszerrel adagolod a pacódnak!

2014. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!