Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pontosan milyen lovas sportok...

Pontosan milyen lovas sportok vannak? Kéne az összes. Ami kifejezetten sport.

Figyelt kérdés
és pld. a westernen belül minden ágazat sportnak mondható?
2014. jan. 26. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:

LÓSPORT:

-galopp (sík, akadály, gátverseny)

-ügető


LOVASSPORT:

-díjugratás

-díjlovaglás

-military

-fogathajtás

-lovastorna

-távlovaglás

-western reinig

2014. jan. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. jan. 26. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
a lovas póló se maradjon ki!
2014. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az elsőjéhez hozzátenném még western lovaglás:trail,western riding,pleasure,barrel racing,pole bendingn,western horsemanship(mondjuk ez inkább stílusverseny),marhaterelés....
2014. jan. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Amit a FEI elfogad, az az, amit az első írt (plusz a para-számok: díjlovaglás, fogathajtás).


Azokon kívül azonban kb. végtelen hosszú listát össze lehetne állítani, itt egy lista, de lehet, hogy ebben sincs benne minden: [link]

2014. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lovasíjászatot pl. MO-n az MLSZ már elfogadja, a FEI még nem, de sport az is, ha kimegyek és hobbiból cocózgatok, igazából... Vagy a hagyományőrzés, stb., az összeset tényleg lehetetlenség felsorolni.

Fogathajtáson külön lehet venni a távhajtást és a díjhajtást, akadályhajtást... Nem tudom, van-e még, anno volt ilyen lovas tájékozódó verseny, kaptál egy térképet valahol erdőben, hegyen, valahol, találj ki... Gyerekeknek szoktak tartani ügyességi versenyeket... Vagy létezik az úgynevezett lovastorna vagy voltizsálás is.

Aztán arról is vitázhatunk, hogy mi sport, mert ha a sakk meg a számítógépes játék sport, akkor a kézen idomítás ne lenne az?! és így tovább...

2014. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.. amúgy egyetemi vizsgán ezt húztam ki és meglepődtem amikor azt mondta nekem a profeszor, hogy a futóverseny (3-4 éves lovaknál) az nem tartozik a lovassportok közé és az ügető sem. Nem tudom pontosan mi ennek a magyar megfelelője, mert szlovákul tanulom, elnézést ha a szakszavakat rosszul írom.
2014. jan. 27. 17:12
 8/9 anonim ***** válasza:

A galoppvereseny és az ügető lóverseny, míg a többi lovasverseny. A lóversenynél a ló teljesítményét nézik elsősorban, míg a lovasverenyeken azért rengeteg múlik a lovason is. Például egy díjlovas programot a ló, ha csak ülsz rajta, az életben nem fog megcsinálni, ellenben egy galoppversenyen azért nem számít ilyen mértékben, hogy a zsoké mit csinál (félreértés ne essék - azért nyom a latba!).


Amúgy gyorsasági versenyen nem csak 3-4 éves lovak vesznek ám részt, bár tény, hogy a telivér 3 éves korában futja a fő versenyét, a derbyt.

2014. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért nem lovassport a galopp és az ügető, mert ott a ló versenyzik és nem a lovas. Tehát az lósport. Ott a Szellő nyeri a versenyt Kis Rékával, míg lovassportban Kis Réka nyeri Szellővel.
2014. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!