Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik az almásderes szín?

Létezik az almásderes szín?

Figyelt kérdés

Sokszor letépték már a fejem, hogy ilyen szín nincs (köztük olyanok, akik barnának, meg fehérnek neveznek egyes színeket), mások pedig almázott deresnek hívják, vagy "vagy almás, vagy deres", de almázott szürkének is hallottam már.

Erre a színre gondolok:

[link]


2014. jan. 30. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint szín tényleg nem létezik, mert az almázottság egy jegy ami bármelyik színnél előfordulhat. Értelemszerűen a szürkén látszik leginkább ha almázott, de lehet pej, sárga vagy akármi más...

[link]

2014. jan. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
100%

Létezik, de köze nincs ahhoz, amire a legtöbben mondják. A te képeden a ló almásszürke. Mivel almázottság bármilyen színen előfordulhat, így igazi deresen is. Mivel ezek a lovak elég ritkák, az átlagember még képen se látott igazi almásderest. A legtöbb deresnek mondott ló csak egy fiatal szürke. Az igazi deres egész életében deres marad, míg egy fiatal szürkénél ez csak egy rövid ideig tartó átmenet.


Ezek igazi almásderes lovak:

[link]

[link]


Arról lehet őket felismerni, hogy a fejük sötét. A fiatal szürkéknek a feje világosodik ki először, míg a deresek feje életük végéig sötétebb marad. A deres almák egy kicsit szögletesebbek, és sötétek, a környezetük világosodik ki. A szürkék almái meg világos foltok sötétebb alapszőrben.

2014. jan. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az én lovam szakasztott olyan volt hat évesen, mikor megvettem mikor csináltattam neki lóútlevelet fotót is kellett küldenem róla és ők írták a hókáját és a színét is almásderesre.
2014. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!